Візитна картка міста

У кожного куточка на земній кулі є свої ознаки, котрі визначають його своєрідність і неповторність. Якщо задатися метою назвати найголовнішу з таких ознак для місцевості, де розташована Нова Каховка, то довго шукати не доводиться. Розташована вона у центрі вражаючого своєю загадковою історією Північного Причорномор’я, у пониззі найкрупнішої у Східній Європі річки Дніпро, що розкраювала безмежний степ навпіл.
Незвичайність ландшафту – близькість величної ріки і безкрайній степ, грамотна архітектура старої частини міста, давнє скіфське повітря і вино Тавриди створюють особливий мікроклімат.
    

   Нову Каховку називають перлиною на берегах Низового Дніпра. Це елегантне, молоде місто, оповите особливою аурою інтелігентності та романтизму, яке у лютому 2002 року відзначило свій піввіковий ювілей. Золотий ювілей міста – це дитячий вік з погляду Вічності.
       Нова Каховка – наймолодше місто на Херсонщині, що виникло на місці села Ключового (заснованого у 1891 році) у зв’язку з початком будівництва у 1950 році Каховської ГЕС. За переказами село дістало назву Ключове від кристально-прозорих джерел, що й досі дзвенять у розкішному парку понад усім містом та попід кручами. Там, де тулилось маленьке, на кілька дворів, село Ключове, за короткий час виросло сучасне індустріальне місто з понад 77-тисячним населенням.
       Днем народження міста вважається день присвоєння йому Президією Верховної Ради найменування – Нова Каховка, тобто 28 лютого 1952 року.

Cайт
працює в
тестовому режимі,
зауваження направляйте
на пошту [email protected]