Прапор міста Нова Каховка

Прапор міста затверджено рішенням Новокаховської міської ради від 12 жовтня 2010 року № 1705 "Про затвердження зображення Прапора міста Нової Каховки, опису Прапора та Положення про Прапор".
Прапор міста Нової Каховки являє собою прямокутне полотнище зі співвідношенням ширини до довжини 2:3. Дві рівновеликі горизонтальні смуги, жовта та блакитна, розділені хвилястою лінією. По центру полотнища розташовано офіційний герб міста.

Прапор містить у собі два значення: смислове та кольорове.
Верхня смуга прапора має жовтий колір. Будучи одним із кольорів державного українського прапора, він символізує собою золоте жито українських ланів. Але основне значення цього кольору на прапорі Нової Каховки полягає в тім, що місто стоїть на Олешківських пісках, які є найбільшим піщаним масивом у Європі. На час будування міста піски створювали непридатну для життя людини пустелю. Завдяки першобудівникам нового міста, води Дніпра перетворили її на зелений оазис. Дякуючи цьому, місто неофіційно отримало друге ім'я "Перлина Таврійського краю".
Нижня блакитна смуга прапора символізує річку Дніпро, силу хвиль якої стримує величне надбання новокаховчан - гідроелектростанція. Це основа заснування міста.
Блакитний колір нижньої частини прапора символізує струмки, які нібито обіймають місто. Свого часу саме вони дали назву селу Ключове, на місці якого у середині двадцятого сторіччя і було побудоване місто Нова Каховка.
Білі промені в нижній частині прапора перераховують одинадцять населених пунктів, які входять до складу Новокаховської територіальної громади та символізують собою промені світла, невинності та чистоти помислів жителів. Ці промені омиваються водами річки Дніпра і надають віру в справдження світлих мрій, дарують надію на щасливе майбутнє.

Автор прапора міста - Ракіцький Максим Васильович (м. Вижниця, Чернівецька область) - переможець конкурсу на створення проекту зображення прапора міста Нова Каховка.

Cайт
працює в
тестовому режимі,
зауваження направляйте
на пошту [email protected]