Новокаховська міська картинна галерея ім. А.С. Гавдзинського

Картинна галерея ім. А.С.Гавдзинського заснована 4 листопада 1967 року як художній відділ Херсонського краєзнавчого музею.

З 1978 року картинна галерея - відділ Херсонського обласного художнього музею ім. О.О.Шовкуненка.

21 березня 2002 року на базі майна Новокаховського відділу Херсонського обласного художнього музею ім. О.О.Шовкуненка створено Новокаховську міську картинну галерею (як самостійний музейний заклад).

У лютому 2003 року галереї привласнене ім'я Альбіна Станіславовича Гавдзинського, заслуженого художника України та почесного громадянина Нової Каховки.

Картинна галерея має свої художні фонди: твори живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва радянського та сучасного періоду; фотографії (всього 1039 експонатів).

У художніх фондах галереї знаходиться колекція з 297 експонатів живопису та графіки А.С.Гавдзинського, 237 з них він подарував місту в 1961 році; колекція офортів народного художника України В.Ф.Мироненка, колекція ілюстрацій народного художника України В.Г.Литвиненка.

У фонди галереї твори передавались Дирекцією художніх виставок, Всесоюзним виробничо-художнім комбінатом, Київським музеєм українського мистецтва. Фонди поповнюються і творами художників, виставки яких проходять в галереї.

В картинній галереї постійно проходять виставки творів з фондів галереї, пересувні виставки, персональні виставки художників і майстрів декоративно-прикладного мистецтва Херсонщини та інших регіонів України, виставки самодіяльних художників, виставки дитячої творчості, проводяться також зустрічі та творчі вечори.


Директор: Михайленко Олена Дмитрівна
Адреса: м. Нова Каховка, вул. Історична, 28
Робочий телефон: (05549) 4-22-30,
Електронна адреса: [email protected]
Режим роботи:
Вт. – пт. 08.00-17.00
неділя, понеділок – вихідний.

Cайт
працює в
тестовому режимі,
зауваження направляйте
на пошту [email protected]