Літературно-меморіальний музей А.Бахути

 Адреса: м. Нова Каховка, вул. Шевченка, 7
 Директор: Лупашко Тетяна Володимирівна
 Робочий телефон: (05549) 3-64-89
 Електронна адреса: [email protected]
 Режим роботи:
 Пн. – пт. 08.00-17.00
 Сб., нд. – вихідний

 Орган, до сфери управління якого належить заклад -
 відділ культури і туризму Новокаховської міської ради

Літературно-меморіальний музей Анатолія Павловича Бахути відкрився 1 серпня 1992 року в будинку, де проживав поет.
Загальна виставкова площа музею 50 м2, куди входять 3 кімнати, веранда і архів. Тут зберігається понад 3000 експонатів, з них на стендах — 640.
Анатолій Бахута – талановитий самобутній український поет ІІ половини ХХ ст., творчість якого відзначена Міжнародною літературною премією імені Олексія Кручених. Анатолій Павлович з плеяди тих письменників-демократів (В.Стус, В.Симоненко, Л.Костенко), які почали український Ренесанс ще в 60-х роках ХХ ст.
Кількість рукописних творів Анатолія Павловича Бахути, що зберігаються у Літературно-меморіальному музеї складає 1765 одиниць. Період написання 1956 -1990 роки.
Творчість А.Бахути пов’язана з кращими традиціями світової поезії. Творчий спадок поета різножанровий і нараховує понад чотири тисячі творів: філософські і ліричні вірші, нариси, поеми, байки, гуморески і афоризми.
За ініціативою голови Новокаховської міської ради Коваленка Володимира Івановича з 2015 року запроваджено Конкурс на здобуття літературної премії А.Бахути. Метою Конкурсу є соціальна підтримка творчої інтелігенції міста Нова Каховка, сприяння творчому розвитку та стимулювання написання сучасних творів. Конкурс адресовано фахівцям, аматорам, початківцям.
Щосерпня в  музеї, на чергову річницю пам’яті поета, підводяться підсумки літературного конкурсу на здобуття премії ім. А.П.Бахути з нагородженням лауреатів конкурсу.
Раз на п’ять років у ювілейні дати поета, проводиться фестиваль-конкурс серед учнівської молоді «Дотик до чуда». У січні 2019 року відзначатиметься 80-річниця з дня народження поета.

Cайт
працює в
тестовому режимі,
зауваження направляйте
на пошту [email protected]