Міські правила
Правила додержання тиші в громадських місцях у місті Нова Каховка

Рішення міської ради
від 20.05.2008 року №750


1. Загальні положення
Правила додержання тиші в громадських місцях міста Нова Каховка (далі Правила) встановлюються з метою забезпечення прав і законних інтересів громадян щодо додержання тиші на вулицях, площах, у парках, скверах, гуртожитках, житлових будинках, прибудинкових територіях, будівлях дачних кооперативів, лісопаркових зонах відпочинку, пляжах та інших місцях масового відпочинку населення.

2. Обов'язки керівників підприємств, установ, організацій, а також громадян
2.1. Керівники, відповідальні посадові особи підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, а також громадяни зобов'язані:
- забезпечувати в прилеглих жилих будинках, прилеглих житлових та нежитлових приміщеннях дотримання такого рівня шуму працюючого обладнання, вентиляційних систем, радіоприймачів, телевізорів, гучномовних установок, музичних інструментів, засобів індивідуальної трудової діяльності, а також інших джерел шуму, який не перевищував би 40 дБА в денний (з 8-00 до 22-00 години) та 30 дБА в нічний час;
- не допускати під час проведення масових гулянь та свят, а також в інші дні користування радіоапаратурою та іншими гучномовними установками; гучного співу, викриків у парках, скверах, лісопосадках, зонах відпочинку; інших дій, що порушують тишу в зонах, прилеглих до житлових будинків, лікувальних закладів стаціонарного типу, дитячих будинків-інтернатів та в інших громадських місцях, впродовж доби;
- забезпечувати в закладах громадського харчування (ресторани, бари, кафе), ігорних будинках, казино, закладах культури, на концертних та танцювальних майданчиках, кімнатах відпочинку гуртожитків обмеження часу роботи музичних ансамблів та гучномовних установок до 22-00 години і дотримуватись таких рівнів шуму, щоб у прилеглих житлових будинках, стаціонарних лікувальних закладах, дитячих будинках-інтернатах він становив не більше 40 дБА в денний час (8-00 до 22-00 години) і 30 дБА в нічний час (з 22-00 до 8-00 години);
- підприємства торгівлі та громадського харчування (ресторани, бари, кафе, заклади розважального та грального бізнесу), які розташовані в житлових будинках, повинні дотримуватись таких рівнів шуму, щоб у прилеглих жилих будинках і в прилеглих жилих приміщеннях він становив не більше 30 дБА впродовж доби.

3. Дії керівників, підприємств, установ, організацій, а також громадян, що забороняються цими Правилами
3.1. Гучний спів, викрики, включення на повну потужність радіоприймачів, телевізорів, створення шуму при використанні виробничого обладнання та інструментів, вибухових матеріалів та піротехнічних виробів та інших гучномовних установок, створення іншого шуму на вулицях, в будинках, гуртожитках, на прибудинкових територіях та в зонах відпочинку в нічний час
(з 22-00 до 8-00 години).
3.2. Проведення ремонтних та будівельних робіт в житлових будинках, квартирах, офісних приміщеннях, підприємствах торгівлі та громадського харчування (ресторани, бари, кафе, заклади розважального та грального бізнесу), розташованих в житлових будинках, у вбудованих і прибудованих до житлових будинків нежитлових приміщеннях, без попередження мешканців прилеглих житлових будинків, житлових приміщень про початок робіт і час їх завершення. Нормативний рівень шуму на весь час проведення ремонтно-будівельних робіт в прилеглих житлових приміщеннях і прилеглих будинках не повинен перевищувати 40 дБА. Забороняється проводити вказані роботи з 21-00 до 8-00 години та у святкові і неробочі дні цілодобово.
3.3. Встановлювати на балконах, лоджіях, відкритих вікнах будинків, будівель і споруд та інших місцях радіоапаратуру і включати її на повну потужність протягом доби.
3.4. Прослуховувати радіо та музичні фонограми при відкритих дверях та спущених шибках автомобілів як на стоянках, так і при русі. При цьому фонограма не повинна прослуховуватись на відстані більше 5 м від автомобіля.

4. Контроль за виконанням Правил, відповідальність за їх порушення
4.1. Міський відділ УМВС України, санітарно-епідеміологічна станція, виконавчий комітет в межах повноважень, встановлених чинним законодавством, забезпечують контроль за додержанням керівниками та посадовими особами підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також громадянами санітарного та екологічного законодавства та цих Правил.
4.2. Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях - тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від п'яти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і накладення штрафу на посадових осіб та громадян – суб'єктів господарської діяльності - від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші або без такої і на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші (стаття 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

5. Перелік законодавчих та нормативно-правових актів, на основі яких діють Правила
5.1 Закон України ”Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму“;
5.2. Кодекс України про адміністративні правопорушення;
5.3. Закон України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення";
5.4. Санітарні норми допустимого шуму в приміщеннях жилих і громадських будівель і на території житлової забудови № 3077-84.