Нова Каховка» Новини» Промисловість» Завершено будівництво маслоекстракційного заводу ЗАТ „Каховка Пром-Агро”
2009-02-03 | Михайло Ю. Худяков|

Завершено будівництво маслоекстракційного заводу ЗАТ „Каховка Пром-Агро”

   У грудні 2008 року в місті Нова Каховка завершено будівництво найбільшого в Україні маслоекстракційного заводу ЗАТ „Каховка Пром-Агро”.
   Фінансування будівництва і пуску заводу в експлуатацію здійснювалося за рахунок власних коштів ЗАТ „Каховка Пром-Агро” та кредитів українських банків.
   З введенням підприємства в експлуатацію створено більш 150 робочих місць.
   Маслоекстракційний завод може переробити більш 200 тисяч тонн сої за рік, що дорівнює 20% валового збору сої в Україні, одержати 160 тисяч тонн соєвого шроту і близько 50 тисяч тонн соєвої олії. Таким чином, близько 750 мільйонів гривень, необхідних для імпорту цього обсягу шроту, залишаться в Україні. У той же час експорт соєвої олії дозволить ввести в Україну 30 мільйонів доларів США.
   Використання високотехнологічного устаткування ведучих закордонних фірм дозволяє віднести цей завод до унікальних підприємств не тільки в Україні, але й у Європі. Дотепер в Україні не було підприємства, яке б випускало високобілковий шрот постійно протягом усього року. Монокультурна переробка – це стабільна якість і гарантовані постачання. Використання виробленого на ЗАТ „Каховка Пром-Агро” шроту дозволить відмовитися від закупівлі аналогічної імпортної сировини, що приведе до збільшення обсягів вирощуваної в Україні сої та дасть додаткові робочі місця. У перспективі можлива переробка соєвої олії для виробництва біодизельного палива в Україні.
   10 лютого 2009 року планується офіційний пуск в експлуатацію маслоекстракційного заводу за адресою: м. Нова Каховка, вул. Індустріальна, 19, ЗАТ „Каховка Пром-Агро”.

Лист редактору | Версія для друку | Вгору