Нова Каховка» Новини» День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. День боротьби за права кримськотатарського народу
2020-05-17 | Адміністратор|

День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. День боротьби за права кримськотатарського народу

18 травня в Україні вшановують пам'ять жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року. Цей день відзначається також як День боротьби за права кримськотатарського народу. Зазначена пам’ятна дата встановлена Указом Президента України № 472 від 16.05.2014 «Про день боротьби за права кримськотатарського народу» та постановою Верховної Ради України №792 від 12.11.2015 «Про визнання геноциду кримськотатарського народу».

Депортація кримських татар розпочалася 18 травня 1944 року о 3 годині ранку й тривала до початку червня.
Під час головної хвилі депортації 18-20 травня 1944 року було виселено 180 014 осіб. Цих людей назавжди відправили за тисячі кілометрів від рідного дому – без права повернення.
Тоталітарним комуністичним режимом скоєно жахливий злочин проти кримськотатарського народу, позбавивши його Батьківщини. Майже половина депортованих за трагічних обставин і в умовах геноциду загинули.
Цей злочин визнаний світом як акт геноциду.

Повернення на батьківщину кримських татар почалося лише наприкінці 80-х років. Але справжню волю на власній землі кримські татари отримали з проголошенням Незалежності України у 1991 році. Здавалося, що нарешті можна вільно та гідно жити на рідній землі. Без страху, арештів і переслідувань.
Але знову кримська земля стала об'єктом зазіхань Росії, а кримські татари піддалися і піддаються нечуваним з часів Сталіна репресіям.

З початком тимчасової окупації Кримського півострова Російською Федерацією, історія повторилася знов, кримськотатарський народ знову постав перед загрозою дискримінації на рідній землі. Тисячі наших співвітчизників – кримських татар і етнічних українців через безпосередню загрозу їхньому життю мусили покинути рідні домівки. Всі ці роки російська окупаційна влада проводить репресивну політику залякування, психологічного тиску, ув’язнення, безслідного зникнення кримських татар.

Ми впевнені, що Україна поверне Крим. Ми звільнимо із окупації наших співвітчизників. Ми повернемо омріяну волю усім мешканцям Криму, багатостраждальному кримськотатарському народу.
Пліч-о-пліч українці і кримські татари проженуть окупанта з рідної землі. Ми звільнимо всі окуповані землі і разом збудуємо наше спільне щасливе майбутнє.

А завтра, 18 травня 2020 року, вшануймо жертв геноциду кримськотатарського народу.
Крим – це Україна!

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України закликало всіх підняти кримськотатарський прапор з траурною стрічкою, а о 21:00 сьогодні, 17 травня, запалити вогник пам’яті у своєму вікні.

Лист редактору | Версія для друку | Вгору