Нова Каховка» Новини» УПСЗН інформує про порядок безоплатного забезпечення засобами реабілітації
2019-09-10 | Адміністратор|

УПСЗН інформує про порядок безоплатного забезпечення засобами реабілітації

На підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 року № 321 “Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окркмих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації” особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та інші окремі категорії населення мають право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.
Дія цього порядку не поширюється на осіб, інвалідність яких пов’язана з трудовим каліцтвом, що настало внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.
До технічних та інших засобів реабілітації належать: протезно-ортопедичні вироби (в тому числі ортопедичне взуття); спеціальні засоби для самообсслуговування та догляду; засоби для пересування; допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому; меблі та оснащення; спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією.
Особи з інвалідністю та діти з інвалідністю забезпечуються відповідними технічними та іншими засобами реабілітації, отримують за бажанням компенсацію за відповідні самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації в порядку черговості згідно з індивідуальною програмою реабілітації, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист”, діти з порушеннями опорно-рухового апарату (далі — діти віком до 18 років) забезпечуються протезно-ортопедичними виробами (за винятком ортопедичного взуття).
Жінки, дівчата після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії та з порушеннями розвитку молочних залоз забезпечуються протезами молочних залоз, післяопераційними протезами, ліфами для їх кріплення, спеціальними ліфами для кріплення протезів молочної залози для занять фізичною культурою і плаванням (купальником), ортезами на верхні кінцівки, зокрема компресійними рукавами.
Постраждалі внаслідок антитерористичної операції забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації на підставі висновків лікарсько-консультативних комісій лікувально-профілактичних закладів чи рішень військово-лікарських комісій незалежно від встановлення їм інвалідності.
Уточнену інформацію та список документів необхідний для замовлення засобів реабілітації можна дізнатися за адресою вул. Історична 18, каб. № 19 або за телефоном 4-33-48.


УПСЗН

Лист редактору | Версія для друку | Вгору