Новая Каховка» Новости» Як свідомо поводитись із побутовими відходами
2019-08-12 | Администратор|

Як свідомо поводитись із побутовими відходами

Питання поводження з побутовими відходами у сучасному світі завжди було великою проблемою. Сьогодні ситуація особливо загострилася. Не радують око звалища відходів біля наших будинків, на узбіччі доріг. Проте саме ми з вами є споживачами харчової та іншої продукцій та виробники відходів. Так, внаслідок нашої життєдіяльності щодня утворюється близько 1,5-2 кг. побутових відходів практично у кожній родині. За статистикою щорічно кожний мешканець міста у своєму домашньому господарстві викидає близько 300 кг, або, інакше кажучи, один контейнер твердих побутових відходів. І це, не враховуючи тверді побутові відходи, що утворюються у торгівлі та на підприємствах, тощо. Сьогодні міські сміттєві майданчики навкруги захаращені пакетами зі сміттям, що не були донесені безвідповідальними та байдужими мешканцями до контейнерів. Шановні батьки! Будьте прикладом для своїх дітей як бути дбайливим господарем міста. Нам тут жити!
Одним із пріоритетів вирішення питання свідомого поводження з твердими побутовими відходами повинно стати створення та впровадження роздільного збирання ТВП за місцем їх утворення, тобто безпосередньо населенням. Роздільне збирання окремих видів (складових) ТПВ забезпечує отримання відносно чистих вторинних ресурсів від населення та зменшення кількості відходів, які вивозяться на сміттєсховище. Тому така система потребує окрім збільшення кількості контейнерів та спеціальної техніки свідомого підходу населення до видалення ТПВ.
На виконання Закону України «Про відходи» на території міста Нова Каховка рішенням виконавчого комітету від 27.02.2018 №056 року запроваджено роздільне збирання побутових відходів по технологічній схемі 2 відповідно до Методики, затвердженої наказом Мінрегіону від 01.08.2011 №133. Відповідно цієї схеми використовуються три види контейнерів:
- жовтого кольору для збирання полімерних відходів (пластикові пляшки), блакитного кольору - для збирання вторинної сировини (папір) та сірого кольору - для збирання змішаних відходів. Виконавцем послуг з вивезення твердих побутових відходів є КП «НК Екосервіс». Станом на 01.01.2019 встановлено 115 контейнерів для збору ресурсоцінних відходів. У поточному році за рахунок коштів місцевого бюджету додатково придбано ще 41 контейнер для роздільного збору корисних компонентів вартістю 199,0 тис.грн. Окрім сміттєвих майданчиків у всіх дошкільних та навчально-освітніх закладах також встановлені контейнери для окремого збирання паперу та пластику. Тема свідомого поводження з відходами постійно вивчається дітьми у дошкільних закладах, учнями шкіл та студентами міських навчальних установ.
Відповідна роз’яснювальна робота у сфері поводження з твердими побутовими відходами та забезпеченні належного утримання територій проводиться з головами ОСББ, ЖБК, керівниками підприємств, гаражних кооперативів та ФОП. Поводження з відходами – це спільна справа. Від того, як ми виконуємо її сьогодні, залежить благополуччя краю та здоров'я наштх дітей завтра. Наполеглива робота комунальників у поєднанні з розумінням населення та співробітництвом з боку ОСББ та ЖБК неодмінно зроблять наше місто чистим та збереже екологію для майбутніх поколінь.


Відділ комунального господарства

Письмо редактору | Версия для печати | Наверх