Новая Каховка» Новости» Особливий порядок реєстрації за місцем проживання дітей
2019-07-05 | Администратор|

Особливий порядок реєстрації за місцем проживання дітей

Важливою процедурою, яку повинні виконати батьки після народження дитини – це реєстрація її місця проживання.

У законі сказано, що неповнолітні повинні жити з батьками або законними представниками. Крім того, вони можуть жити в спецустанові. Ось як прописати неповнолітню дитину в квартирі: збір документів – паспорти батьків (опікунів) або одного з них і згода другого, свідоцтво про народження або паспорт неповнолітнього; подача паперів – заповнення заяви, і надання її органам влади; безпосередньо реєстрація – проводиться представниками місцевої влади. Але такий порядок реєстрації діє не завжди. Якщо дитину нікуди прописати, вона буде жити в поганих умовах, або один з батьків не погоджується з рішенням іншого, для початку потрібно отримати дозвіл органів опіки та піклування або рішення суду. Ці документи стануть підставою для процедури. Якщо ситуація спірна і таких паперів немає – органи відмовлять.

Реєстрація дитини: найчастіші запитання

Чи можна прописати дитину без згоди власника квартири? Так можна. Все, що потрібно для цього, щоб хоч один з батьків також був тут прописаний. Якщо ж такої прописки немає, то зареєструвати неповнолітнього не вийде.
Які документи необхідні для прописки новонародженої дитини? Немовлят реєструють як через ЦНАП, так і через органи реєстрації цивільних актів. Для цього потрібно: заява; свідоцтво про народження; квитанція про сплачений адмінзбір; паспорти батьків або паспорт і згода того з них, хто живе окремо.
Де можна прописати новонароджену дитину? Існує три варіанти прописки новонародженої дитини: з батьками; в спеціалізованій установі; з законними представниками: усиновителями, опікунами. За законом місце проживання особи, яка не досягла 10-річного віку, визначають мати і батько або опікуни. В 10-14 років думка дитини також враховується. А після 14 років неповнолітній сам повинен вибрати зручний для нього варіант з трьох можливих. Тимчасова реєстрація за місцем проживання дитини не передбачена законом.
Як виписати неповнолітнього? Держава по-особливому захищає інтереси і майнові права неповнолітніх. Тому виписати дитину з квартири не так просто. Держоргани повинні переконатися, що ви не прагнете притиснути права дитини, а значить зняти дитину з реєстрації за місцем проживання можна лише в разі перереєстрації її за новою адресою відповідно до норм закону.


Відділ реєстрації

Письмо редактору | Версия для печати | Наверх