Новая Каховка» Новости» Анонс виставки А.С.Гавдзинського
2019-07-02 | Администратор|

Анонс виставки А.С.Гавдзинського

04 липня 2019 року Альбіну Станіславовичу Гавдзинському виповнилося б 96 років…
Картинна галерея імені А.С.Гавдзинського завжди напередодні відкриває виставку творів геніального художника, співця Нової Каховки, її живописного літописця, людини, якій ми будемо весь час завдячувати наявності галереї у нашому місті.
Альбін Станіславович присвятив велику частку свого життя нашому місту. Вперше він приїхав сюди ще у 1949 році. Напевне, тоді тільки розроблявся план будівництва Каховської ГЕС. А потім, вже у 1951 році, він за покликом молодої творчої душі на громадських засадах приїхав сюди знову, щоб стати живим свідком Великої будови і відтворити у живопису крок за кроком появу гідровузла, а потім і нашого міста.
У 1961 році Альбін Станіславович Гавдзинський зробив неоціненний дар місту – подарував 237 своїх робіт, які вперше експонувалися в Одеському музеї Східного і Західного мистецтва, після чого переїхали на постійне своє зберігання до Нової Каховки. Зараз в колекції галереї зберігається майже триста творів Великого митця, які складають її основу.
Альбін Станіславович Гавдзинський був удостоєний високого звання Народного художника України (2004), Почесного Громадянина Нової Каховки і Почесного будівельника Каховської ГЕС(1961).
Ім’я Альбіна Станіславовича Гавдзинського ніколи не буде забуте в місті, до якого він відносився з неймовірною ніжністю і любов’ю, і в якому є картинна галерея, що з гордістю і шаною носить його чудове ім’я.
Виставка триватиме до початку вересня. Ласкаво просимо до нас в галерею!


Відділ культури і туризму


Письмо редактору | Версия для печати | Наверх