Нова Каховка» Новини» Платники Новокаховського управління за 2018 рік зібрали для української армії 47,5 мільйонів гривень військового збору
2019-02-07 | Адміністратор|

Платники Новокаховського управління за 2018 рік зібрали для української армії 47,5 мільйонів гривень військового збору

Платники Новокаховського управління за 2018 рік зібрали для української армії 47,5 мільйонів гривень військового збору

Протягом 2018 року з отриманих доходів платники, які знаходяться на обліку в Новокаховському управлінні перерахували до бюджету 47,5 млн. грн. військового збору. У порівнянні з минулорічним періодом надходження патріотичного платежу склали 21,1 відс., з приростом у сумі більше 8 млн. гривень. Середньомісячні надходження військового збору складали майже 4 млн. гривень.
У грудні минулого року надходження військового збору перевищили середньомісячні надходження збору, майже в 1,5 раза. До державного бюджету надійшло майже 5,5 млн. грн. на підтримку армії України.
Платники завжди відповідально ставляться до обов’язків нарахування та сплати військового збору, що спрямовується на захист державного суверенітету, гарантій стабільності та зміцнення економічної безпеки України.

За 2018 рік Новокаховським управлінням надано більше 36 тисяч адміністративних послуг громадянам

Новокаховським управлінням за січень-грудень 2018 року було розглянуто 36,7 тис. звернень, в т.ч. 22,1 тис. звернень, розглянуті Центром обслуговування платників.
Новокаховським управлінням щодня надаються адміністративні послуги з різних податкових питань. Переважна більшість громадян звернулись з питання отримання даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, а саме — 16991. Стосовно видачі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків звернулись 9099 платників. 1954 платників скористались можливістю переходу на спрощену систему оподаткування – плату єдиного податку.

Куди подається податкова декларація про майновий стан і доходи

Фізична особа — платник податку подає Декларацію про майновий стан і доходи за звітний податковий період у встановлені Податковим кодексом України строки до контролюючого органу за своєю податковою адресою (п. 3 р. I Інструкції № 859), тобто за місцем проживання фізичної особи, за яким вона береться на облік як платник податку в контролюючому органі.
У разі якщо платник податку, відповідно до норм чинного законодавства, зобов’язаний (має право) надати річну декларацію, але на той час проживає не за місцем реєстрації (прописки), то ця форма звітності все одно подається до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними. Окрім того, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією адресою, але ще не зареєстрована за іншою, то вона все одно повинна подавати декларацію до податкового органу за попередньою податковою адресою.
Слід зазначити, що відповідно до ст. 4 Закону України від 20 жовтня 2014 року № 1706-VII «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. При цьому, такі особи зобов'язані інформувати контролюючі органи про зміну даних, які вносяться до облікової картки, шляхом подання заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків за формою № 5ДР. При пред'явленні платником податків довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи до Заяви за формою № 5ДР вноситься інформація щодо адреси реєстрації місця проживання відповідно паспортного документа особи, та адреса фактичного місця проживання/перебування - відповідно інформації, зазначеної в довідці. Таким чином, платник податків - внутрішньо переміщена особа, який подав до контролюючого органу за місцем фактичного проживання/перебування Заяву за формою № 5ДР та пред'явив при цьому довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, і декларацію подає до цього контролюючого органу.
Однак якщо такі дії не здійснено, то декларація подається платником податку за адресою (місцезнаходженням) контролюючого органу, який переміщено з тимчасово окупованої території.

Задекларуйте доходи від репетиторської діяльності!

Новокаховське управління ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує вчителям та викладачам, які у 2018 році надавали репетиторські послуги, та не були зареєстровані суб’єктами господарської діяльності, про необхідність включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати до державних податкових інспекцій за місцем реєстрації Декларацію про майновий стан і доходи, отримані у 2018 році (далі - Декларація).
До репетиторських послуг відносяться: підготовка дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів, написання рефератів, виконання контрольних, курсових та дипломних робіт тощо.
Відповідно до п.167.1 ст.167 ПКУ доходи від репетиторства оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків. Також, із вказаних доходів справляється військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.
Декларацію за 2018 рік викладачам-репетиторам необхідно подати до 1 травня 2019 року.
В Новокаховському управлінні ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі запрошують декларантів за місцем реєстрації для отримання безоплатної консультації та подання Декларації.
Також, Декларацію можна подати за допомогою електронного сервісу «Декларація про майновий стан» у відкритій частині електронного кабінету платника, який розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України.

Щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

Новокаховське управління ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що ДФС України у листі від 24.01.2019 № 2265/7/99-99-13-02-01-17 надала роз’яснення щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) за 2018 рік та подання річної звітності з ЄВ фізичними особами – підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування.
Так, визначено платниками ЄВ відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) фізичних осіб - підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування.
Обов’язки платників ЄВ регламентовано частиною другою ст. 6 Закону №2464, згідно з приписами якої платник ЄВ зобов’язаний:
- своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати ЄВ;
- подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника ЄВ у строки, порядку та за формою, що визначені законодавством.
Відповідно до абзацу третього частини восьмої ст. 9 Закону №2464 фізичні особи -підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують ЄВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄВ.
Оскільки Законом №2464 встановлено, що сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску, то щоквартальні нарахування ЄВ, обов’язкові для сплати фізичним особам підприємцям, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, якщо вони перебували на обліку в органах доходів і зборів як платники ЄВ за календарний рік, щоквартально складають 2 457,18 грн. (3 723,00 грн. х 22 % х 3 міс.).
Річна сума ЄВ за 2018 рік не може становити менше ніж 9 828,72 грн. (2 457,18 грн. х 4 квартали) для фізичних осіб - підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, якщо вони перебували на обліку в органах доходів і зборів як платники ЄВ весь календарний рік.
При сплаті ЄВ та відповідно при відображенні нарахованих сум ЄВ у звітності необхідно враховувати кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку в органах доходів і зборів як платник ЄВ.
Розрахунок фізичними особами - підприємцями, які перебувають на загальній системі оподаткування, проводиться до 10 лютого наступного року за даними податкової декларації про майновий стан і доходи, з урахуванням вже сплаченого ними щоквартально протягом 2018 року ЄВ.
Більш детально щодо сплати ЄВ за 2018 рік та подання річної звітності з прикладами заповнення йдеться у листі ДФС України від 24.01.2019 №2265/7/99-99-13-02-01-17.

Щодо сплати податку на нерухомість у 2019 році

У 2019 році мешканці Нової Каховки отримають податкові повідомлення-рішення про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – податок на нерухоме майно), за 2018 рік. Відповідно до ст. 265 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) однією із складових податку на майно є податок на нерухоме майно. Сума податку залежить від ставок, прийнятих органами місцевого самоврядування, де знаходиться житлова або комерційна нерухомість і від розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня року, за який здійснюється нарахування податку.
Інформацію щодо ставок податку на нерухоме майно розміщено на субсайті територіальних органів ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі офіційного веб-порталу ДФС України в розділі: «Головна/Рішення місцевих рад/Податок на майно».
Розмір мінімальної заробітної плати змінюється щороку та складає: на 1 січня 2017 року – 3 200 грн., на 1 січня 2018 року – 3 723 гривні. Відповідно сума податку на нерухоме майно за 2018 рік у порівнянні з 2017 роком збільшиться.
Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо: об’єктів нерухомості, що перебувають у їх власності; розміру загальної площі нерухомості; права на користування пільгою із сплати податку; розміру ставки податку; нарахованої суми податку. У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими громадянином на підставі оригіналів документів контролюючий орган проводить перерахунок суми податку і надсилає новий документ про сплату.
Сплатити податок громадяни зобов’язані протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п. 266.10 ст. 266 ПКУ). Цей документ надсилається за місцем реєстрації громадянина, зазначеним у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків.
Упродовж місяця після зміни місця реєстрації громадянин зобов’язаний повідомити про такі зміни контролюючий орган за місцем взяття на облік шляхом подання заяви за формою № 5 ДР. За відсутності оновлених відомостей – документ про сплату надсилається на адресу, дані про яку містяться в фіскальній службі. Через це громадянин втрачає можливість ознайомитися з сумою нарахованого податку, виникає податковий борг, штрафні санкції, арешт майна. Тож дані держ реєстру повинні бути в актуальному стані.
Детально ознайомитися з порядком нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки можна в загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі, який розміщений на веб-порталі ДФС.
Шановні мешканці міста Нова Каховка! Заможність місцевих громад напряму залежить від свідомої та відповідальної сплати належних податків кожним її мешканцем. Разом дбаємо про розвиток місцевих громад – вчасно сплачуємо податки!


Новокаховське управління ГУ ДФС
у Херсонській області, Автономній Республіці
Крим та м. Севастополі

Лист редактору | Версія для друку | Вгору