Нова Каховка» Новини» Презентація книги «Кам’яні вишиванки Нової Каховки»
2019-01-31 | Адміністратор|

Презентація книги «Кам’яні вишиванки Нової Каховки»

24 січня 2019 року в приміщенні гуртожитку ПТУ №14 відбулась презентація книги «Кам’яні вишиванки Нової Каховки». Книга-альбом вийшла друком у херсонському видавництві «Наддніпряночка» за сприяння та підтримки Українського культурного фонду в рамках реалізації проекту “Кам’яні вишиванки Нової Каховки — патріотичний меседж з минулого молоді сьогодення”. Видання розраховане на широке коло читачів, а також буде цікаве архітекторам, художникам та всім, хто прагне знати історію рідного краю.
Учні ( 57 осіб) ознайомились з основними розділами книги, дізнались імена людей завдяки яким місто набувало досконалого та чудового вигляду та, за допомогою слайд- презентації, роздивились неповторні орнаментальні панно, якими прикрашені фасади дитячих садків, шкіл та двоповерхових житлових будинків у старій частині міста. У цих панно переважають вибагливі рослинні орнаменти, в яких простежується зв’язок з мистецтвом українського модерну та народною вишивкою: різноманітні квіти, виноград, колоски пшениці, вазони, куманці тощо.
Молодь, що приїхала на навчання до Нової Каховки з різних куточків Херсонщини, наочно побачила що у наш час спадщина школи бойчукістів збирається по крупицях мистецтвознавцями. Тому і нам необхідно зберегти цю красу в місті, бо стара частина Нової Каховки - це практично «музей під відкритим небом».


Відділ культури і туризму
Лист редактору | Версія для друку | Вгору