Новая Каховка» Новости» До ювілею поета-земляка Анатолія Бахути
2019-01-11 | Администратор|

До ювілею поета-земляка Анатолія Бахути

Другого січня 2019 року Анатолію Павловичу Бахуті мало б виповнитися 80 років. Але 1 серпня 1990 року перестало битися серце поета, стомлене багаторічною боротьбою з невиліковною хворобою.
10 січня 2019 року о 10-й годині ранку в літературно-меморіальному музеї А.П.Бахути відбувся літературний вечір, присвячений дню народження Поета. Щоб ще раз доторкнутися до кришталевої поезії Анатолія Бахути до музею завітали мешканці міста, шанувальники творчості Анатолія Павловича. Місцеві літератори читали свої вірші присвячені славетному самобутньому українському поету-земляку Анатолію Бахуті.
Поезія Анатолія Бахути своїми кращими досягненнями пов'язана із всесвітньою класикою, хоча він був і є глибоко національним українським поетом. Творча спадщина Анатолія Павловича налічує понад три тисячі творів: віршів, поем, гуморесок, казок, нарисів та афоризмів. Його твори друкувалися у місцевій і обласній пресі та столичних журналах «Ранок», «Україна», «Дніпро», «Перець», в газеті «Молодь України».
Великі добірки віршів Анатолія Бахути увійшли у колективні збірки: «Яблуневий цвіт», «Передчуття», «Красуне Вічність», «Вежі та вітрила», «Джерела рідного міста», «Гойдалки над степом», альманах «Степ». Вийшли з друку книги вибраних поезій автора «Дань», «Вибрані твори» та збірка поетичних мініатюр Анатолія Бахути «Сталеві бризки».
І те, що Бахута справжній поет, і справжній талант не потребує більше доказів. Адже про нього можна сказати його ж словами:

Руками безмежжя
ти втиснутий в обрій,
Хоч, може, і сяєш у нім, як зоря.


Анатолій Бахута, творчість якого відзначено Міжнародною літературною премією імені Олексія Кручоних, став відомим поетом не тільки на Херсонщині. Студенти і учні вивчають його творчість. Літературно-меморіальний музей Анатолія Бахути збирає нові свідчення про життя Анатолія Бахути: спомини друзів, сусідів, співпрацівників, зберігає, систематизує та пропагує твори Поета та запрошує поціновувачів літературної спадщини земляка завітати до музею українського поета Анатолія Бахути.


Відділ культури і туризму
Письмо редактору | Версия для печати | Наверх