Новая Каховка» Новости» Служба у справах дітей інформує
2018-11-26 | Администратор|

Служба у справах дітей інформує

22 листопада 2018 року відбувся одноденний тренінг з деінституалізації для міжвідомчої робочої групи з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей виконкому Новокаховської міської ради. Тренінг було проведено Швед Тетяною Антонівною, начальником відділу захисту прав дітей, профілактичної діяльності служби у справах дітей Херсонської обласної державної адміністрації.
Мета проведення заходу – посилення потенціалу фахівців, залучених до реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.
Під час навчання було сформовано розуміння того, які діти потребують особливого захисту держави, яку шкоду наносить інституційне виховання на розвиток дитини. Розкрито суть поняття «деінституалізація» та її складових. Роз’яснено що реформування діючої системи інституцій повинно відбуватися послідовно. В результати на зміну старої системи буде сформована нова система альтернативного догляду, яка забезпечить право дитини на проживання, догляд і виховання в сім’ї або в умовах, максимально наближених до сімейних, доступ до якісних соціальних, освітніх, медичних послуг у громадах. Було вказано на особливу роль міжвідомчої робочої групи з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей в питаннях створення нових послуг альтернативного догляду на місцях.
У заході прийняли участь представники управління праці та соціального захисту населення, міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділу освіти, КЗ «Центральна міська лікарня міста Нова Каховка», органу опіки та піклування Таврійської міської, Райської сільської рад, Новокаховського відділу поліції, КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Новокаховської міської ради, Таврійського НРЦ ХОР, Новокаховського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.
У підсумку тренінгового заняття учасники і спікер дійшли висновку, що будь-які зміни потребують вдумливого і виваженого відношення до справи, врахування всіх можливих ризиків, вивчення ресурсів. Акцентовано увагу на тому, що в щоденній роботі кожного працівника, дотичного до долі дитини, дитяча безпека і благополуччя є пріоритетними.
Посадові особи усвідомлюють свою відповідальність за долю дітей і визнають, що сім’я є найкращим середовищем для виховання і розвитку дитини. Головною ж умовою безпеки і благополуччя дитини є збереження сім’ї для дитини.


Служба у справах дітейПисьмо редактору | Версия для печати | Наверх