Новая Каховка» Новости» Новокаховські підприємці сплатили майже 40 мільйонів гривень ренти за воду
2018-11-01 | Администратор|

Новокаховські підприємці сплатили майже 40 мільйонів гривень ренти за воду

За дев’ять місяців цього року до бюджетів усіх рівнів суб’єкти господарювання м. Нова Каховка сплатили майже 40 млн. грн. рентної плати за спеціальне використання води. Це на 44,4 відс. або 12 млн. грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Вказані надходження згідно з бюджетним розписом розподіляються рівними частинами між державним та місцевим бюджетами. Відтак місцева скарбниця області отримала 17,9 млн. грн. рентної плати за спецводокористування або 45%. Це на 43,5 відс. або майже 5,4 млн. грн. більше, ніж у січні-вересні 2017 року.
Довідково: з 01.01.2018 платниками рентної плати за спеціальне використання води є суб’єкти господарювання, що належать до первинних водокористувачів, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів без надання преференцій бюджетним установам, що належать до первинних водокористувачів.

Для Нової Каховки «єдинники» зібрали 28,5 млн. гривень
З початку 2018 року суб’єкти господарювання м. Нова Каховка перерахували до бюджету міста 28,5 млн. грн. єдиного податку. Приріст надходжень у порівнянні з січнем – вереснем 2017 року становить 24,4 відс. або 5,6 млн. гривень.
Значні надходження єдиного податку забезпечили фізичні особи-підприємці – 23,1 млн. гривень.
Юридичні особи, які обрали спрощену систему оподаткування, спрямували до скарбниць місцевих громад 4,8 млн. грн. єдиного податку.
Довідково: єдиний податок залишається важливим джерелом надходжень до місцевих бюджетів, його питома вага у надходженнях за девять місяців цього року склала 10 відсотків.

До уваги клієнтів Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС!
З метою гармонізації законодавства України з Європейським союзом, враховуючи вимоги Регламенту (ЄС) № 910/2014 Європейського Парламенту та Ради від 23 липня 2014 року Про електронну ідентифікацію та довірчі послуги для електронних транзакцій в межах внутрішнього ринку та про скасування Директиви 1999/93/ЄС, Верховною Радою України 05.10.2017 прийнято Закон України № 2155 «Про електронні довірчі послуги», основні положення якого набирають чинності 07.11.2018.
У свою чергу Акредитований центр сертифікації ключів ІДД ДФС (АЦСК ІДД ДФС), як кваліфікований надавач електронних довірчих послуг, з 07 листопада 2018 року почне формувати усім своїм клієнтам виключно кваліфіковані сертифікати. Варто зазначити, що такі сертифікати як і раніше будуть використовуватись користувачами електронних довірчих послуг для подання електронної звітності, організації електронного документообігу, отримання адміністративних послуг в електронному вигляді тощо.
Разом з цим, посилені сертифікати відкритих ключів, що були сформовані до 07.11.2018 будуть і надалі обслуговуватись АЦСК ІДД ДФС до закінчення їх строку чинності.
Додатково повідомляємо, що найближчим часом на інформаційному ресурсі АЦСК ІДД ДФС (https://acskidd.gov.ua) буде розміщено нові форми реєстраційних карток, які необхідно буде використовувати для отримання електронних довірчих послуг починаючи з 07.11.2018.
Реєстрація платником ПДВ: що варто знати платникам
Новокаховське управління ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, що відповідно до п. 181.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. гривень (без урахування ПДВ), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст. 183 ПКУ, крім особи, яка є платником єдиного податку І - ІІІ групи.
Якщо особа, яка відповідно до п. 181.1 ПКУ не є платником податку у зв’язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій відсутні або є меншими від встановленої зазначеною статтею суми, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою (п. 182.1 ПКУ).
Нагадаємо: до оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, ставкою 7%, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.
Окрім того, згідно із пп. 6 п. 180.1 ПКУ платником ПДВ є особа, що проводить операції з постачання конфіскованого майна, знахідок, скарбів, майна, визнаного безхазяйним, майна, за яким не звернувся власник до кінця строку зберігання, та майна, що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходить у власність держави (у тому числі майна, визначеного у ст. 243 МКУ), незалежно від того, чи досягає вона загальної суми операцій із постачання товарів/послуг, визначеної п. 181.1 ПКУ, а також незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством.

Здійснюєте експорт товарів: нагадуємо правила оподаткування ПДВ
Новокаховське управління ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує платникам – експортерам, що відповідно до пп. «а» пп. 195.1.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою.
Якщо операції з постачання товарів звільнено від оподаткування на митній території України відповідно до положення р. V ПКУ, до операцій з експорту таких товарів застосовується нульова ставка (п. 195.2 ПКУ).
Зокрема, звільнені від оподаткування ПДВ операції визначені ст. 197 ПКУ.
При цьому до деяких операцій з експорту товарів не застосовується нульова ставка, зокрема:
– до операцій з вивезення товарів у митному режимі реекспорту звільняються від оподаткування, крім операцій з вивезення відповідно до п. 3 (щодо товарів у вигляді продуктів їх переробки) та п. 5 ч. 1 ст. 86 МКУ, що оподатковуються податком за ставкою, визначеною пп. 195.1.1 ПКУ;
– операцій з вивезення культурних цінностей у митному режимі;
– до 1 січня 2019 року від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання, у тому числі операції з імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів, а також паперу та картону для утилізації (макулатури та відходів) товарної позиції 4707 згідно з УКТ ЗЕД. Переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджуються КМУ;
– тимчасово звільняються від оподаткування ПДВ операції з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту:
1) з 1 вересня 2018 року до 31 грудня 2021 року соєвих бобів (товарна позиція 1201 згідно з УКТ ЗЕД);
2) з 1 січня 2020 року до 31 грудня 2021 року насіння свиріпи або ріпаку (товарна позиція 1205 згідно з УКТ ЗЕД).
Положення п. 63 підрозд. 2 р. ХХ ПКУ не поширюються на операції з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту сільськогосподарськими підприємствами – виробниками соєвих бобів (товарна позиція 1201 згідно з УКТ ЗЕД) та насіння свиріпи або ріпаку (товарна позиція 1205 згідно з УКТ ЗЕД), вирощених ними на землях сільськогосподарського призначення, які перебувають у власності таких сільськогосподарських товаровиробників чи в їх постійному користуванні або використовуються ними на правах оренди (суборенди) чи емфітевзису.


Новокаховське управління ГУ ДФС у Херсонській області,
Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

Письмо редактору | Версия для печати | Наверх