Новая Каховка» Новости» Про дотримання правил пожежної безпеки
2018-07-04 | Администратор|

Про дотримання правил пожежної безпеки

Спалюючи суху траву, листя, сухі гілки та інше сміття, люди часто забувають, що за умов сухої та вітряної погоди вогонь швидко виходить з-під контролю і здатен наробити лиха. Наслідки таких пожеж зазвичай невтішні: спалені гектари трави, пошкоджені лісові насадження, знищені вогнем господарчі будівлі. Іноді жертвами таких пожеж стають і самі ініціатори підпалу.
Як показує практика, небезпечно випалювати суху траву не лише поряд з житловими будинками та іншими спорудами, але й на відкритих ділянках, які межують з лісовими насадженнями.
Горіння сухої трави поблизу автошляхів може стати причиною дорожньо-транспортних пригод, адже при горінні утворюється димова завіса.
Якщо спалювати суху траву на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, дим і вогонь здатні спричинити замикання електроліній. А це призведе до відключення електропостачання населених пунктів.
На шкоді від випалювання сухої трави наголошують і екологи. Фахівці стверджують, що у результаті пожеж знижується родючість ґрунтів, порушується їх структура, зменшується протиерозійна стійкість, забруднюється атмосферне повітря. Також збіднюється видовий склад лугової рослинності і тваринного світу.
Значна кількість диму від випалювання сухої рослинності та її залишків впливає і на стан здоров’я людей, а саме: сприяє збільшенню кількості запальних захворювань органів дихання й очей, захворювань серцево-судинної системи.
Крім того, п. 6.1 протоколу міської постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій №9 від 28 березня 2018 року керівникам сільськогосподарських та фермерських господарств категорично забороняється випалювання трави і стерні на полях, які розташовані біля лісу чи захисних лісових насаджень.
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення закликає мешканців міста, керівників господарств суворо дотримуватись вимог нормативних актів з пожежної безпеки під час збирання врожаю, та звертає увагу на неприпустимість випалювання сухої рослинності, стерні та поживних решток.
Дотримання правил пожежної безпеки дозволить уникнути людських втрат та матеріальних збитків.


Управління з питань надзвичайних ситуацій
та цивільного захисту населення

Письмо редактору | Версия для печати | Наверх