Новая Каховка» Новости» Додаткові соціальні відпустки на дітей хто, коли і як має право ними скористатися?
2018-06-13 | Администратор|

Додаткові соціальні відпустки на дітей хто, коли і як має право ними скористатися?

Літо традиційна пора відпусток, канікул, чудова нагода відпочити набратися сил після напруженого трудового року. Державою передбачено надання декількох видів відпусток ст.4 Закону України «Про відпустки» : щорічні відпустки, додаткові відпустки у зв’язку із навчанням, творча відпустка, відпустка для підготовки та участі у змаганнях, відпустка без збереження заробітної плати, соціальні відпустки.
Одним із видів соціальних відпусток є додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи. Така відпустка надається жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або яка усиновила дитину, матері особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків (стаття 19 Закону України «Про відпустки»).
Тривалість відпустки складає 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України). В разі наявності декількох підстав для надання такої відпустки загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів. Зазначена відпустка є соціальною і надається в обов’язковому порядку один раз на календарний рік незалежно від відпрацьованого часу. Навіть якщо працівниця з початку року перебувала у щорічній відпустці або відпустці без збереження заробітної плати вона має право скористатися соціальною відпусткою. В той же час, якщо жінка перебувала у соціальній відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і не виконувала трудові обов’язки жодного дня, права на додаткову соціальну відпустку вона за відповідні роки не має.
Якщо працівник, який має право на соціальну відпустку з якихось причин не скористався цим правом у році досягнення дитиною певного віку або ж за кілька попередніх років, він має право використати цю відпустку. В разі звільнення, незалежно від підстав працівнику буде виплачена компенсація за всі невикористані дні відпусток, що передбачено ст. 24 Закону України «Про відпустки».


УПСЗН

Письмо редактору | Версия для печати | Наверх