Новая Каховка» Новости» На яких вагах легко обважити покупця?
2018-06-12 | Администратор|

На яких вагах легко обважити покупця?

Вивчаючи питання по дотриманню правил торгівлі продуктами харчування в літній період, інспекція крім дотримання температурного режиму, особливу увагу звертає на ваги.
В літній період зі скаргами, щодо обважування до інспекції у справах захисту прав споживачів звертаються не менше ніж в будь який період часу, а навпаки продати городину намагаються вчасно, адже час «збагачення» короткий. В продуктовій торгівельній мережі вже майже не використовують ваги із стрілкою, на які ставили гирьки, вони виходять з обігу. І на ринках, і в супермаркетах продукти нам важать на електронних вагах. А ми звикли довіряти їм, адже, здавалося б, їх не можливо десь накрутити, але чи дійсно так? Це не означає, що обдурювати покупців стали менше, просто покупці, на жаль, це не перевіряють .
Звичайний випадок: жіночка вийшла на зупинці, поряд з якою продають овочі. Бачить моркву по 6 гривень, взяла дві морквини, їх зважують. За дві морквини з неї взяли п’ять гривень. Виходить, вона взяла майже кілограм. Попросила переважити куплену моркву на інших вагах — вийшло 700 грамів — це три з половиною гривні. А чи не забагато півтори гривні на одній закупці накручувати? Зараз люди не знають, як перевірити вагу товару, вважають, що на електронних вагах їх не обрахують. А якраз на електронних і обдурюють. Ці ваги майже на 90% не мають відповідного таврування.
Як повинні таруватися ваги, щоб обважувати на них було практично неможливо?
Будь-які ваги таврують раз на рік, щоб вони показували точні дані, на них ставиться пломба, їх неможливо розібрати. Якщо ваги не мають відповідного маркування, працювати на них заборонено. Нами неодноразово встановлювалися обважування і обрахування покупців в магазинах та супермаркетах.
На ринках майже все важать на китайських вагах, які ввезені до нас нелегально, вважаються вони побутовими і в процесі обслуговування покупців не використовуються. Оскільки ваги мають бути потаврованими, то на цих китайських вагах навіть немає де ставити цього тавра.
З такими нетаврованими вагами можна робити будь-що — розібрати, зібрати, накрутити. Ось чому наше законодавство вимагає, щоб все ваговимірювальне обладнання було таврованим, щоб позбавити покупців обману зі сторони продавців.
Перевірку і таврування вимірювального устаткування здійснюють безпосередньо в лабораторіях державного нагляду за вимірювальною технікою і стандартами Держстандарту, куди його доставляють торгові організації і підприємства. У нашому місті лабораторія знаходиться по вул. М.Букіна,20.
Невеличка інформація по маркуванню ваг: Перша буква характеризує пристрій ваг (Р - важільні, Т - електронно-тензометричні), друга - спосіб установки на місці експлуатації (Н - настільні, П - пересувні, С - стаціонарні). Цифра після перших двох букв означає найбільша границя зважування, причому до 1000 кг - в кілограмах, а понад - в тонах. Наступна буква означає тип вказівного пристрою: Г - Гірне, Ш - шкальні, Ц - циферблатні. Цифра, що стоїть за однією з цих букв, характеризує вид відліку (1 - візуальний, 2 - документальний). Остання цифра позначає спосіб зняття показань: 3 - місцевий; 4 - дистанційний. Наприклад, ваги РН-10Ц13 є важелями, настільними, з найбільшою межею зважування 10 кг, циферблатними, з візуальним відліковим пристроєм і місцевим визначенням показань зважувань.


Інспекція у справах
захисту прав споживачів

Письмо редактору | Версия для печати | Наверх