Новая Каховка» Новости» На замітку споживачеві
2018-05-14 | Администратор|

На замітку споживачеві

Продовжуємо разом з Вами розглядати ситуації, заручниками яких ви іноді стаєте. З початку 2018 року до інспекції у справах захисту прав споживачів на особистому прийомі вже звернулось 104 мешканця міста. Оголошуємо деякі звернення:

- В березні цього року купили килим вартістю понад 10тис.грн. Протягом тижня виявили, що ворс з килима лізе кусками, чіпляється за одяг, покриває меблі так що прибирати треба двічі на день. Магазин не приймає претензії, посилаючись на те, що це імпорт і ми повинні були переглянути відгуки в інтернеті, а потім купувати. Що це за новомодне введення?
У такій ситуації обов’язково потрібно написати відмовну заяву на магазин. Якщо реакції немає, необхідно звернутися до контролюючих органів: Держпродспоживслужбу, інспекції із захисту прав споживачів, а в подальшому до суду для компенсації матеріальної та моральної шкоди.

- Відвідала магазин з продажу товарів секон-хенд, нічого не купила. На виході з магазину, касир в грубій формі вимагала вивернути кармани та почала мене обшукувати, навіть інші відвідувачі почали робити зауваження за нетактовну поведінку продавця. Написала скаргу в книгу відгуків, написала листа до поліції – нічого, хтось за це повинен відповісти?
Звісно є інші інстанції і слід їх також підключити до розгляду справи для притягнення до відповідальності за такі неподобства під час обслуговування. Крім того Ви як споживач маєте право звернутися до суду для визначення морального шкоди, тим паче, що маєте свідків цього інциденту.

- Купив чавуну плиту, встановив, запустив піч в роботу, але на плиту нічого не ставив. Враховуючи теплу погоду квітня, піччю не користувався. Через місяць з невідомих причин плита лопнула. В магазині плиту не міняють. Що робити?
З письмовою заявою звернутись до магазину та вимагати проведення незалежної експертизи. При наявності висновку звернемось з офіційною вимогою щодо повернення грошей… В кінцевому підсумку плиту все ж поміняли.

- Здав в майстерню на ремонт телевізор, замінили світлодіоди, а телевізор не працює. Висновок СЦ – тріснутий кінескоп. Майстер наполягає на тому, щоб я забрав телевізор, а я вважаю, що СЦ допустив необережність під час ремонту. Як бути?
Перш за все слід розібратись уважно в ситуації. Можливо кінескоп вже мав тріщину, а без світлодіодів побачити недолік не можливо. Тому під час приймання пристрою в ремонт не можливо було визначити фактично існуючи недоліки. Можливо проведення незалежної експертизи, хоча складно, адже товар не гарантійний. А ось не дбале користування виробом під час експлуатації виявить навіть звичайний СЦ.   

- Купила взуття, а носити не можу – давлять. Спробувала повернути товар продавцю, але той відмовив. Чи правий він?
Таких питань дуже багато. Але даємо однозначну відповідь: у магазинах вироби підлягають обміну та поверненню, якщо виявлено недолік виробничого характеру, який не можливо усунути силами підприємця. Це стосується всіх магазинів – правила єдині для всіх. Такого недоліка як «жмуть» не має, ви не правильно підібрали взуття, тим паче, що для цього покупцю надається 2 тижні виміряти взуття вдома для прийняття рішення.

Ці та інші звернення розглянуто, за неякісний товар та послуги споживачам повернуто понад 60тис.грн. Радимо не доводити ситуацію до критичного стану, а вчасно ознайомлюватись зі своїми правами та робити висновки.


Інспекція у справах
захисту прав споживачів

Письмо редактору | Версия для печати | Наверх