Нова Каховка» Новини» Величне свято надії та любові
2018-04-10 | Адміністратор|

Величне свято надії та любові

Красу свою земля являє:
І квітку, й писанку, і луг…
«Христос воскрес!» -
Я привітаюсь,
Щоб інший радість теж відчув.
Ангеліна Балан.

Ось уже і квітень. Із кожним днем оживає природа, одягаються в зелень і квітнуть дерева, а гаї перегукуються голосним пташиним співом… Цей місяць потішить нас не тільки ласкавими сонячними променями і довгоочікуваним теплом, а й святом – Великоднем.
Бібліотеки Новокаховської ЦБС організували книжкові виставки та провели цикл заходів до Великдня.
Народні традиції та прикмети на Великдень передаються з покоління в покоління. Про найпопулярніші і цікаві звичаї, правила святкування, традиції писанкарства і смачні великодні страви напередодні Великодня розповість виставка-оберіг «Кольори мого роду», що оформлена в читальному залі Центральної бібліотеки.
Про історію свята, його підготовку, писанки і Пасхальний стіл можна дізнатись, завітавши до дорослого читального залу міської бібліотеки №2 та, переглянувши книжкову виставку «Пасхальна неділя».
3 квітня цього року до Центральної міської бібліотеки завітали восьмикласники ЗОШ № 4 на етно-посиденьки «Великдень – земне причастя небом». Бібліотекарі розповіли про великодній кошик, у якому мають бути: паска, яйця (писанки, крашанки, крапанки), шинка, ковбаса, сир, масло, хрін та сіль. Потім бібліотекарі продемонстрували та поділились досвідом виготовлення ажурних об’ємних писанок із паперу. Присутні прослухали: прислів’я, приказки, легенди, повір’я, притчі. Багато віршів було продекламовано: Балан А. «Писанка», Воронько П. «Воскресіння», Недін Л. «Пам’ятай», Олесь О. «Писанка» та ін. В кінці заходу учнів привітали оригінально: кожен із присутніх отримав у подарунок побажання долі у вигляді невеличких згортків. Побажання на кшталт: Бог дає людині не те, що вона хоче, а те, що їй треба. Тому не питай: за що? А подумай: для чого?; Не кажи Богові, що в тебе є проблема. Повернись до проблеми і скажи, що у тебе є Бог та ін.
Великодні писанки, як неминучий атрибут весняних свят, писали та розмальовували учні І(5)-А класу гімназії у етно-майстерні «Писанкове диво» у стінах міської бібліотеки для дітей. Крім того, діти дізналися секрети, види і особливості великодніх писанок в Україні. Дізналися, що на території Канади, в містечку Вегревілль, розташованому на схід від Едмонтона, знаходиться найбільше в світі пасхальне яйце. Його довжина становить 8 м, а ширина – 5 м. Ця «писанка» вагою близько 2270 кг зроблена з уламків літаків. Виготовили цей пам’ятник на згадку про тих українців, що першими приїхали до Канади.
У традиції українського Великодня на літературному вітражі «Секрети української писанки» разом з бібліотекарями молодшого відділу міської бібліотеки для дітей поринули учні 3-Б; 3-В; 4-Б;1-В; 2-Б класів гімназії.
Після перегляду електронної презентації «Секрети української писанки», третьокласники і четверокласники самі зробили писанки, якими бібліотекарі прикрасили Великоднє бібліотечне дерево. Дерево прикрасили і писанкові візерунки Херсонщини з символом морських хвиль.
У міській бібліотеці №3 відбувся конкурс малюнків до Великодня "Наша тобі любов, місто-писанка".


Відділ культури і туризму


Лист редактору | Версія для друку | Вгору