Новая Каховка» Новости» Патронатне виховання - альтернативна форма влаштування дітей в сім’ю
2018-01-04 | Администратор|

Патронатне виховання - альтернативна форма влаштування дітей в сім’ю

З’являючись на світ кожна дитина має право на щасливе дитинство, адже в подальшому, дорослому житті це є основною запорукою відповідального ставлення до власного життя та інших. Але не всім щастить виховуватися в повноцінній сім’ї, деякі діти позбавлені права гармонійно розвиватися, так як їх потреби не задовольняються в повному обсязі.
В рамках затвердженої у серпні 2015 року Національної стратегії захисту прав людини, поступово запроваджується механізм розміщення дітей у патронатні сім’ї. 26 лютого 2016 року вступив в дію Закон України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми». Зазначеним законодавчим актом у главі 20 Сімейного кодексу України закріплено поняття «Патронат над дитиною».
Метою патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, виховуватися у безпечному та сприятливому сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків (осіб, які їх замінюють) опікуватися дитиною та виховувати її, а в разі неможливості – вчинення заходів щодо захисту дитини та прийняття рішень щодо її влаштування до постійної форми сімейного виховання, яка найбільше відповідає потребам дитини.
Якщо ви небайдужі до долі дітей, які опинились в складних життєвих обставинах і маєте бажання стати патронатним вихователем запрошуємо для отримання більш детальної інформації до міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новокаховської міської ради за адресою: м. Нова Каховка, вул. Новоселівська, буд. 5.


Міський центр соціальних служб
для сім’ї, дітей та молоді

Письмо редактору | Версия для печати | Наверх