Новая Каховка» Новости» ДЖАЗ В ГЛИНІ, БРОНЗІ, КАМЕНІ
2017-11-09 | Администратор|

ДЖАЗ В ГЛИНІ, БРОНЗІ, КАМЕНІ

Напередодні Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва, який з 2014 року, відповідно до Указу Президента України від 30 грудня 2013-го року № 717/2013, став відзначатися 09 листопада, в картинній галереї ім. А.С. Гавдзинського, 07 листопада відкрилась виставка Юрика Грантіковича Степаняна, відомого українського скульптора, заслуженого діяча мистецтв України, та його учнів з кафедри дизайну Херсонського національного технічного університету «Віддзеркалення».
Без сумніву, культурний розвиток народів відбувається в процесі їх постійних взаємовідносин. Чим більше різних впливів акумулює в собі культура народу, тим більш культурним є цей народ. Нам поталанило з творчістю Юрика Степаняна, який народився у Вірменії, основи художньої освіти отримав у Єревані, потім 15 років мешкав у С.Петербурзі, пізнаючи течії класичного, реалістичного експресивного напрямку, що ввібрали в себе кращі уроки мистецтва XX століття. В майстерні професора Валентини Рибалко він навчався не лише скульптурі, а й відкривав себе, свої можливості, закарбовуючи характер. А з 1991 року Степанян увійшов у художнє життя Херсонщини. Наразі Юрик Грантікович є ведучим викладачем кафедри дизайну Херсонського національного технічного університету.

Для любої творчої особистості важливе визнання таланту за межами міста, регіону. Географія творчості скульптора Ю.Степаняна не обмежується Херсонщиною (пам’ятники в м. Херсон, м. Гола Пристань), його скульптури прикрашають м. Чернігів, м. Канів, кримський Партеніт. А учні Юрика Грантіковича втілюють свої творчі ідеї в життя не обмежуючись кордонами.
Зазвичай виставка – це аналіз пройденого життєвого шляху, осмислення напрямку маршруту, вірності життєвій меті, необхідності зупинки або подальшого курсу. З перших кроків виставки привертає увагу мелодійна складова творів, яка передає настрій митця, життєву гармонійну стійкість та емоційність, цілісність єднання графіки та скульптури. Простежується взаємозв’язок робіт Ю. Степаняна з джазовими композиціями, в яких хвилюючими моментами є драматичні переживання, непримиренні людські пристрасті, емоційна виразність, експресія. Чуття матеріалу та пластична інтуїція визначає вільне сприймання об’ємами. Міцна, пружна форма скульптур внутрішньо наповнена. За зовнішньою статикою проглядається пульсуюча енергія.

Свій «джаз» Юрик Степанян виконує у камені, бронзі, дереві, останнім часом з’явились роботи з кераміки, глазурованих фарб, особливо вирізняється графіка митця.
Жіноча краса привертає увагу творчих особистостей з давніх-давен, але всі митці по-різному відображають жіночий вплив на своє мистецтво. В роботах Ю.Степаняна з абзацу виписані всі жіночі скульптури: в кожній з них відбувається пошук моменту істини, трепетний рух часу, поєднання між минулим і сьогоденням. Кожна робота живе самостійним життям, вражаючи винятковою цілеспрямованістю та ідейністю.

Виставка «Віддзеркалення» протягом листопада прийматиме глядачів у картинній галереї ім. А.С.Гавдзинського. Кожен відвідувач зможе поринути у своє віддзеркалення минулого в сучасне, або сучасного у майбутнє та знайти свою тональність у роботах майстра і його учнів.

Письмо редактору | Версия для печати | Наверх