Новая Каховка» Новости» Наставництво над дітьми
2017-09-06 | Администратор|

Наставництво над дітьми

З метою роз’яснення поняття «Наставництва», головної відмінності наставництва від усиновлення або інших сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, фахівцем соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новокаховської міської ради на базі Таврійської школи-інтернату 4 вересня 2017 року було проведено лекційний захід. Під час заходу було охоплено 12 учнів школи-інтернату, 15 батьків і педагогічний склад навчального закладу.
Під час лекції було зроблено основні акценти на тому, що:
- наставництво полягає в тому, що між наставником і дитиною не виникає сімейних або будь-яких інших правових відносин. У той же час, наставник допомагає дитині в засвоєнні норм, моделей поведінки, прийнятих в суспільстві з метою подальшої адаптації дитини до життя в соціумі;
- наставництвом є саме добровільна безкоштовна діяльність наставника з надання дитині - сироті, дитині, позбавлений батьківського піклування, яка проживає в установі для дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, індивідуальної підтримки і допомоги в підготовці до самостійного життя;
- передбачається, що наставництво здійснюється за відповідним договором між наставником, центром соціальних служб і адміністрацією закладу для дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на яку покладено функції опікуна та піклувальника дитини. Для укладення договору про наставництво потрібна згода дитини (без згоди - тільки у випадку, якщо дитина у зв’язку зі своїм віком або станом здоров’я на може усвідомити факт наставництва).

Наші діти потребують уваги, тому завдання дорослих про них піклуватися. Діти – наше майбутнє і надія нашої країни. Ми повинні їх вести правильною стежкою і дарувати свою підтримку.


Міський центр соціальних служб
для сім’ї, дітей та молоді
Письмо редактору | Версия для печати | Наверх