Новая Каховка» Новости» Торгівля людьми – це не міф, це реальність!»
2017-08-07 | Администратор|

Торгівля людьми – це не міф, це реальність!»

З метою підвищення рівня обізнаності населення міста щодо ризиків потрапляння в «біле рабство», відділом у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новокаховської міської ради була проведена роз’яснювальна робота з питань протидії торгівлі людьми та розповсюджено серед населення 70 буклетів на тему: «Торгівля людьми – це не міф, це реальність!».
Населенню міста була надана інформація щодо проблем трафікінгу*, номера телефонів «гарячих ліній» у разі потрапляння у ситуації торгівлі людьми.
Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», якщо ви стали жертвою торгівлі людьми, ви маєте право на допомогу від держави, а саме:
- Безкоштовне медичне обстеження і лікування;
- Допомогу у відновленні документів;
- Отримання психологічної, соціальної, правової та іншої допомоги;
- Сприяння у професійній підготовці та працевлаштування;
- Одноразова матеріальна допомога.
Мешканцям Нової Каховки для отримання статусу, особи, яка постраждала від торгівлі людьми потрібно звернутися до відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту, за адресою: м. Нова Каховка, пр. Дніпровський, 28 (стадіон «Енергія»), тел.: (055 49) 4-51 -13 або до Департаменту соціального захисту населення Херсонської обласної державної адміністрації: тел. (095) 11 86 597;
ГО Херсонський обласний центр « Успішна жінка»: тел.(099) 3493647.
Національна «Гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501 (дзвінки безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні), 527 – безкоштовно з моб. номерів.
Торгівля людьми заборонена і карається законом України за статтею 149 Кримінального кодексу України.
Відділ у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новокаховської міської ради висловлює слова подяки за надання соціальної реклами з питань протидії торгівлі людьми ГО Херсонський обласний центр «Успішна Жінка», керівник Микитась О.М. та КП «Агенція Регіонального Розвитку», директору Костенюку В. І. за розміщення соціальної реклами по вулиці М.Букіна.
Примітка: Трафікінг* (від англ. trafficking - незаконний продаж, перепродаж) — означає вчинення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачу, укриття або отримання людей шляхом погроз, застосування сили або інших методів примусу, незаконне захоплення, шахрайство, обман, зловживання владою або використання безпорадного стану, або шляхом підкупу у вигляді платежів чи надання послуг, з метою отримання згоди особи.
Експлуатація** (від франц. exploitation — використання, витягання вигоди) - використання когось або чогось несправедливим або жорстоким чином, тобто визиск. Найчастіше термін «експлуатація» використовується для позначення економічної експлуатації, тобто акту використання праці іншої людини або ж самої людини без її згоди (або навіть і за її згодою) та без наданням за це адекватної компенсації. Є занадто багато форм експлуатацій людини: сексуальна; використання в порнобізнесі; трудова (примусова праця чи надання послуг); вилучення органів; використання у збройних конфліктах; використання у дослідах; використання у злочинній діяльності; жебрацтво; примусове сурогатне материнство; примусовий шлюб; незаконне усиновлення з метою наживи та інші.


Відділ у справах сім’ї, молоді,
фізичної культури та спорту

Письмо редактору | Версия для печати | Наверх