Нова Каховка» Новини» ДО УВАГИ керівників та фахівців будівельних компаній: оновлено правила ціноутворення в будівництві
2021-11-23 | Адміністратор|

ДО УВАГИ керівників та фахівців будівельних компаній: оновлено правила ціноутворення в будівництві

У рамках реформування будівельної галузі затверджено та опубліковано Наказ Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві»:
- настанова з визначення вартості будівництва;
- настанова з визначення вартості проєктних, науково-проєктних, вишукувальних робіт та експертизи проєктної документації на будівництво.
При прийнятті вищевказаного наказу, ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.07.2013 №293 та настанови до них втратили чинність.
Будівельна галузь в Україні багато років працювали за правилами, які ускладнюють елементарні процеси. Наразі триває оновлення відповідних процесів, аби зробити їх зручними та прозорими. Затверджені Кошторисні норми мають забезпечити підвищення здорової конкуренції на будівельному ринку через залучення нових виконавців. Також це створить поштовх для впровадження інновацій в будівництві.
Кошторисні норми є обов’язковими для застосування при визначенні вартості будівництва об’єктів із залучення бюджетних коштів, а також коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій і кредитів, наданих під державні гарантії.


Відділ капітального будівництва

Лист редактору | Версія для друку | Вгору