Нова Каховка» Новини» 18 листопада - Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства
2021-11-18 | Адміністратор|

18 листопада - Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства

18 листопада - Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, який Україна відзначає разом з іншими європейськими країнами.
Сексуальна експлуатація та сексуальне насильство щодо дітей досі є трагічною реальністю для всіх країн, і Україна, на жаль, не виняток.
Дітей дедалі частіше втягують у порно- та секс-індустрію. Поширення інтернету робить дітей легкою здобиччю педофілів. Як показує практика, ризик стати жертвою сексуального кривдника не пов’язаний із соціальним статусом та рівнем статку родини. Загроза сексуального насильства однакова для всіх дітей.
Відповідно до статті 3 Конвенції ООН про права дитини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН у 1989 році, кожна дитина (людина віком до 18 років) має право на повний захист від усіх форм сексуальної експлуатації та насильства. Сексуальна експлуатація – одна із найжорстокіших форм насильства до дітей. Діти, які стали її жертвами, зазнають фізичних, психологічних і емоційних страждань, наслідки яких впливають на все життя дитини.
Згідно зі статтею 3 Конституції України, людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Стаття 29 Основного Закону країни проголошує, що кожна людина має право на свободу та особисту недоторканість. У комплексі невід’ємних прав і свобод людини і громадянина важливе місце займає статева свобода, а всебічне забезпечення статевої недоторканості вважається виміром цивілізаційної зрілості суспільства, його здатності створити умови для гармонійного розвитку підростаючого покоління.
Часто сексуальне насильство ототожнюють зі зґвалтуванням. Але злочином є і примушування до вступу у статевий зв’язок; розбещення малолітніх чи неповнолітніх осіб, в тому числі демонстрація дитині статевих органів наживо чи через перегляд порнографії, схиляння дитини до сексуальних відносин; сексуалізація дитини та вчинення статевого акту за її присутності; втягнення дитини в сексуальний акт незалежно від проникнення, в тому числі сексуальна експлуатація дитини з використанням інформаційно-комунікаційних технологій; інші діяння стосовно дитини, що не відповідають її віку і розвитку та посягають на її статеву недоторканість.
Кримінальним кодексом України визначено вік 16 років як вік, з якого людина може надавати “згоду на секс”. Однак, для всіх інших діянь сексуального насильства та експлуатації, в тому числі щодо дитячої порнографії, працює визначення дитини як особи, яка не досягла 18 років.

Дуже часто примушування дитини до виконання сексуальних дій відбувається в сім'ї, коли у дитини з’являється вітчим. Чоловік користується довірою жінки, показує свою любов до дитини, дарує подарунки. Проте, залишаючись наодинці з дитиною, дозволяє собі те, у що ніхто не повірить. А скарги маленької дитини бувають почуті дуже рідко. Саме тому захист дітей від дій сексуального характеру потребує уваги з боку батьків та близьких людей.
Шановні дорослі! Якщо дитина звернулася до Вас зі скаргою, не спростовуйте жалоби своєї дитини, не забороняйте висловлюватися і звинувачувати у брехні людину, яка ображає її. Щоб не сталося лиха з Вашою дитиною, знаходьте час поговорити з донькою або сином, налагодьте довірчі відносини і намагайтесь не втратити цієї довіри. Навчіть свою дитину розповідати Вам про неприємності в будь-яких дивних ситуаціях. Не замовчуйте, якщо Ваша дитина потерпіла від сексуального насильства.
Любі діти! У разі заподіяння відносно вас будь-яких діянь сексуального характеру – не мовчить! За захистом своїх прав ви можете звернутися до служби у справах дітей виконавчого комітету Новокаховської міської ради за адресою: м. Нова Каховка, вул. Затишна, буд. 8, контактний телефон: 4 25 76.


Служба у справах дітей

Лист редактору | Версія для друку | Вгору