Нова Каховка» Новини» На що покупцю необхідно звернути увагу при зважуванні товару
2021-11-16 | Адміністратор|

На що покупцю необхідно звернути увагу при зважуванні товару

Мабуть, кожен, хто купував щось на ринку чи у магазині, мав відчуття, що продавець його обдурює. У більшості випадків «шосте чуття» нас не підводить. Протягом року інспекцією у справах захисту прав споживачів заявникам повернуто понад 40 тис. грн. за обрахунки та ошукування споживачів.
Покупців часто обважують, і якщо раніше таке неподобство з боку продавців в більшості випадках стосувалось ринків, то сьогодні відсоток ошуканих схиляється до магазинів, особливо з продажу м’ясних виробів, ковбас, сірів, кондитерських виробів. В список магазинів входять і фірмові магазини і супермаркети.
Кожен торговець хоче вигідно продати свій товар. А іноді – і обманути покупця.
Як цього уникнути? Головне – бути уважним:
- Стежте за діями продавця, не копайтесь в сумці, не відволікайтесь на розмови по телефону або прийдіть на ринок зі своїм калькулятором.
- Слідкуйте за вагами під час зважування, спочатку необхідно переконатися, що на циферблаті встановлено «0».
- Купуючи відразу кілька позицій, слідкуйте, щоб продавець важив все, не поспішаючи. Якщо продавець при цьому швидко називає вагу і вартість товарів, метушиться – він точно щось мудрує. Краще купити в іншому місці.
- Іноді продавець залучає покупця в бесіду, щоб притупити його увагу, пропонує покупцеві вибрати наступний зразок, поки він зважить товар. Або продавець різко кидає товар на ваги і тут же знімає, щоб покупець не встиг помітити вагу товару.
Якщо у вас виникли сумніви щодо правильності зважування товару, використовуйте контрольні ваги, які є на кожному ринку і повинні бути в кожному магазині. Споживач має право перевірити точність ваги відпущеного товару. Контрольні ваги повинні розміщуватися в окремо відведеному та доступному місці для споживачів. Не йдіть без переважування.
Пам’ятайте – всі ваги повинні бути опломбовані.
Наголошуємо, що під час проведення торговельно-комерційних операцій забороняється використовувати несправні, перероблені засоби вимірювальної техніки або такі, що не пройшли періодичну повірку.
З цього питання інспекцією проведено 76 перевірок торгових точок, у 25 виявлено порушення використання нетаврованих вагів, винні особи були притягнуті до адміністративної відповідальності. Всім запропоновано терміново звернутись до Новокаховського відділу Херсонстандартметрології (вул. Букіна,20, м. Нова Каховка) для проведення планової повірки вагів. Інспекція щоразу буде звертати увагу на стан ваговимірювальних приладів.
Шановні споживачі! У випадку порушення ваших прав на достовірність результатів вимірювань, використання суб’єктами господарювання несправних зважувальних приладів або таких, що не пройшли періодичну повірку, звертайтеся до Інспекції у справах захисту прав споживачів і ми разом з вами будемо наводити порядок в цій сфері. Тож не соромтеся, відстоюйте свої права.
Вдалих та приємних вам покупок!


Інспекція у справах захисту прав споживачів

Лист редактору | Версія для друку | Вгору