Нова Каховка» Новини» Відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету Новокаховської міської ради
2021-11-12 | Адміністратор|

Відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету Новокаховської міської ради

11 листопада 2021 року відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини під головуванням заступника міського голови Володимира Арнаута.
Під час засідання було розглянуто низку заяв, звернень, пов’язаних із захистом прав та інтересів дітей, зокрема: встановлення статусу дитині, позбавленої батьківського піклування; про встановлення опіки над дитиною; надання дозволу на укладення та підписання угод, що потребують нотаріального посвідчення, в інтересах малолітніх, неповнолітніх; про виконання батьками обов’язків по вихованню дітей. Також члени комісії затвердили та переглянули індивідуальні плани соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, що проживають в родинах, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків.
Розглядалися питання про надання дозволів на здійснення правочинів із житлом, користувачами якого є неповнолітні діти. Одна справа стосувалася передачі майна дитині у власність взамін аліментів. Всі рішення по цих питаннях приймалися відповідно до чинного законодавства та з дотриманням майнових та житлових прав неповнолітніх.
Членами комісії розглядалося питання встановлення порядку участі батькові у вихованні та спілкуванні з малолітньою донькою, яка проживає з матір’ю. Керуючись статтями 151, 153, 157, 158 Сімейного кодексу України та чинним законодавством України, призначено час зустрічей батька з дитиною.
За результатами розгляду питань комісія прийняла компетентні та виважені рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей.
До 30-річчя ратифікації Україною Конвенції ООН про права дитини (далі – Конвенція) спеціаліст служби у справах дітей наголосила на тому, що Конвенція є міжнародним базовим документом, спрямованим на захист дітей, який в перше в історії людства визначив повний спектр прав дитини та правові стандарти у сфері захисту прав дитини, «світовою конституцією прав дитини»; закликала долучитися всіх спеціалістів, які працюють в інтересах дітей, до відзначення 20 листопада 2021 року Всесвітнього дня дитини та Дня спільних дій в інтересах дітей.


Служба у справах дітей


Лист редактору | Версія для друку | Вгору