Нова Каховка» Новини» Управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради контролює право на допомоги та субсидії
2021-10-20 | Адміністратор|

Управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради контролює право на допомоги та субсидії

Інспекторами управління праці та соціального захисту населення постійно проводиться перевірка достовірності та повноти інформації про доходи і майновий стан осіб, які звертаються за державною соціальною допомогою, компенсацією, житловою субсидією. За результатом якої складається акт, і в разі виявлення порушення вживаються заходи направлені на усунення порушення, а в результаті встановлення факту надміру нарахованої суми грошової допомоги, такі кошти підлягають поверенню:
- самостійно отримувачем на рахунок управління;
- за згодою отримувача допомоги у повному обсязі за рахунок наступних виплат допомоги;
- за рішенням управління за рахунок сум наступних виплат допомоги в розмірі, що не перевищує 20 відсотків щомісячної суми призначеної допомоги.
У разі відмови добровільного повернення, такі кошти стягуються в судовому порядку.
Постійно проводиться робота з обстеження матеріально-побутових умов проживання осіб, які звертаються за державною соціальною допомогою та субсидією. Це безпосередньо відвідування заявників за адресою проживання.
Станом на 01 жовтня 2021 р. інспекторами управління здійснено вихід на адресу проживання 543 громадян. Проведено близько 3000 вибіркових перевірок особових справ отримувачів допомог, щодо правильності призначення, достовірності та повноти інформації про доходи та майновий стан. Для перевірки достовірності поданих даних, отиманих від осіб, які звернулись за державною соціальною допомогою, житловою субсидією здійснено понад 4000 запитів. Виявлено неповну, або недостовірну інформацію про доходи та майновий стан отримувачів допомог з початку року у 32 випадках.
За звітний період виявлено нарахованих та виплачених коштів у 599 отримувачів державної соціальної допомоги та компенсацій на суму 1780599 грн. Кошти повернуто 499 громадянами на рахунок управління в сумі 1090316 грн. Крім того виявлено порушень по житловим субсидіям у 38 отримувачів, на суму 154294 грн. Повернуто на рахунок управління 49879 грн. 23 отримувачами допомоги.
Звертаємо увагу, що кожен громадянин несе відповідальність за подані відомості при зверненні за допомогою чи субсидією. Подавши достовірну інформацію заявник зможе отримати допомогу уникаючи неприємних наслідків з виникнення можливої переплати та повернення неправомірно отриманих коштів. Крім того, якщо в період отримання державної соціальної допомоги, житлової субсидії відбулись, будь-які зміни, які можуть вплинути на право отримання та визначення розміру допомоги, необхідно в найкоротший термін звернутись до управління для отримання консультації, або надати письмову заяву.


Управління праці та соціального захисту населення

Лист редактору | Версія для друку | Вгору