Нова Каховка» Новини» Метрологічний нагляд – притягнення до відповідальності
2021-09-02 | Адміністратор|

Метрологічний нагляд – притягнення до відповідальності

Інспекція у справах захисту прав споживачів інформує, що останнім часом зросла кількість звернень споживачів на обважування та обрахунки, як на ринках так і в магазинах міста. Для упередження виникнення подібних інцидентів, інспекція у справах захисту прав споживачів під час проведення перевірок основну увагу приділяє метрологічному нагляду.
Метрологічним наглядом є діяльність, яка провадиться у сфері законодавчо регульованої метрології з метою перевірки додержання суб’єктами господарювання вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність».
Під час метрологічного нагляду за законодавчо регульованими засобами вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, у суб’єктів господарювання проводиться перевірка:
-стану та дотримання правил застосування засобів вимірювальної техніки;
-додержання вимог до періодичної повірки засобів вимірювальної техніки;
-застосування дозволених одиниць вимірювання під час експлуатації засобів вимірювальної техніки.

Суб’єктам господарювання діяльність яких віднесена до сфери законодавчо регульованої метрології наголошуємо про необхідність дотримання вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність».
Аналіз виявлення порушення метрологічних вимог під час останніх перевірок:
- заборонено застосування засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, до моменту усунення порушень метрологічних вимог (7 випадків);
- висловлена вимога у встановлений термін надати документи щодо вчасного таврування засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації (4 випадки);
- видано приписи та встановлено строки усунення порушень метрологічних вимог (2 акти);
- перевірено реалізацію партій фасованого товару, щодо виявлення моменту наявності порушень метрологічних вимог (2 скарги споживачів);
- притягнуто до відповідальності 22 особи, винних у порушенні законодавства про метрологію та метрологічну діяльність.
Здивування викликає той факт, що збільшується кількість підприємців, які взагалі не мають уяву щодо законодавчих норм по використанню у торговельній діяльності засобів вимірювальної техніки. Тобто розпочинають свою діяльність не вивчають ані «Порядок провадження торговельної діяльності та правила торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів» (постанова КМУ №833), ані Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» ні інші упереджуючи документи.
Не знання закону не звільняє від відповідальності, тому інспекція у справах захисту прав споживачів при порушенні вимог вищезазначених нормативів відразу складає протокол про адміністративне правопорушення. Не чекайте відповідальності за порушення, зробіть законодавство своїм порадником, наставником і кращим другом, тоді у контролюючих органів до вас не залишиться жодного запитання.


Інспекція у справах захисту прав споживачів

Лист редактору | Версія для друку | Вгору