Нова Каховка» Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» Як створити ОСББ» Як створити об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ)
2016-02-15 | Адміністратор|

Як створити об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ)

Перший етап — знання

Вивчити вимоги Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» (Скачати).

Розуміти, які правила діють всередині ОСББ, які функції виконує правління, які – контрольно-ревізійна комісія.
Який порядок прийняття рішень, як впливати на правління та голову правління ОСББ.
Ви повинні бути готові відповісти на будь-які питання сусідів, головне, - чітко розуміти мету створення ОСББ, знати яку користь це принесе всім співвласникам будинку.
Важливо запевнити сусідів: попри всі проблеми, ОСББ – це найкращий спосіб захистити своє майно і підвищити рівень комфорту у будинку.

Другий етап – підготовчий: створення ініціативної групи

Відповідно до вимог Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» необхідно сповістити усіх співвласників будинку про проведення установчих зборів щодо створення ОСББ не пізніше ніж за 14 днів до дати зборів.

Для цього вам потрібно:
Створити ініціативну групу не менше як з трьох власників квартир чи нежитлових приміщень вашого будинку.
Повідомити усіх співвласників про проведення установчих зборів зі створення об‘єднання співвласників багатоквартирного будинку. Зразок повідомлення (Скачати).
Вести реєстр співвласників, у якому залишать підписи поінформовані про захід співвласники будинку. З ким не вийшло зв`язатися, необхідно сповіщати поштою рекомендованим листом і шляхом оголошення..
Отримати інформацію про усіх співвласників будинку, загальну площу квартир, нежитлових приміщень співвласників будинку (власник квартири/ нежитлового приміщення).

Третій етап – проведення установчих зборів

Установчі збори – офіційний захід, на якому співвласники голосують за чи проти створення ОСББ.
Для ведення зборів вам необхідно обрати голову та секретаря зборів
Підготовити необхідний пакет документів:
Протокол установчих зборів в двох екземплярах (Скачати) .
Статут ОСББ (Скачати).
Надати повноваження представнику Установчих зборів щодо державної реєстрації об‘єднання.

Четвертий етап – державна реєстрація ОСББ

Державна реєстрація ОСББ здійснюється відповідно до Закону України ««Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».
Державна реєстрація ОСББ проводиться в секторі державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, легалізації громадських формувань Новокаховського управління юстиції за адресою: просп. Дніпровський, 23 каб. 109
Автоматично про зареєстровану юридичну особу інформація потрапляє у міський відділ статистики Головного управління статистики у Херсонській області та Новокаховську об’єднану державну податкову інспекцію.
Наступними кроками є виготовлення печатки (кутового штампу), внесення ОСББ до Реєстру неприбуткових організацій Новокаховською об’єднаною державною податковою інспекцією (вул. Горького, 11а), відкриття рахунку в банку.

П’ятий етап – повідомлення Виконавчого комітету міської ради про створення ОСББ

Представити Виписку з Єдиного державного реєстру про реєстрацію ОСББ, П.І.П. голови правління, телефон, якщо ОСББ створено в новобудові – технічну характеристику будинку.
Інформація необхідна нам для подальшого залучення ОСББ до державних та місцевих програмах, ознайомлення із нормативними та законодавчими актами.
Також зареєстровані ОСББ можуть отримати консультацію з питань ведення господарської діяльності, примірний кошторис ОСББ, ознайомитися із затвердженими для населення тарифами на житлово-комунальні послуги    (відділ комунального господарства виконкому каб.311).

Відділ комунального господарства


Важливо! Що буде з ЖБК після 1 липня 2016?

Лист редактору | Версія для друку | Вгору