Нова Каховка | 09 Серпня 2020
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської об'єднаної територіальної громади

2020-07-28 » Новини

» УВАГА! Нове у законодавстві! Зміна виборчої адреси виборця

УВАГА! Нове у законодавстві! Зміна виборчої адреси виборця

Відділ ведення Державного реєстру виборців виконавчого комітету Новокаховської міської ради інформує:

Зміна виборчої адреси!

Звертаємо вашу увагу на те, що це не тимчасова зміна місця голосування, яку ви мали можливість зробити на виборах Президента України та парламентських виборах, змінивши місце голосування лише на один день виборів та отримавши посвідчення, а саме зміна виборчої адреси.

Так, відповідно до статті 20 Закону України «Про Державний реєстр виборців» у  разі звернення щодо зміни виборчої адреси на підставі частин третьої і четвертої статті 8 даного Закону у заяві виборця, яка подається за формою, встановленою постановою Центральної виборчої комісії, вказується адреса житла, за якою виборець фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою. Тобто  від тепер виборець, для визначення йому органом ведення Державного реєстру виборців виборчої адреси за місцем фактичного проживання може звернутися з відповідною заявою у міжвиборчий період та у перші 5 днів відповідного виборчого процесу — до органу ведення Державного реєстру виборців, повноваження якого поширюються на територію, до якої відноситься місце фактичного проживання. Ця можливість спрямована на  реалізацію виборчих прав як  внутрішньо переміщених осіб, так й інших виборців, які з певних причин проживають не за місцем своєї реєстрації. Виборцям надається можливість голосувати у тих територіальних громадах, де вони фактично проживають.

Наголошуємо на терміни зміни виборчої адреси: не пізніше ніж на п’ятий день з дня початку виборчого процесу та не раніше ніж через рік після дати внесення до Державного реєстру виборців останньої зміни виборчої адреси такого виборця.

Також повідомляємо, 24 липня 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення виборчого законодавства». Цим законом внесено зміни, зокрема до Закону України «Про Державний реєстр виборців», яким вимоги щодо подання документів (копій документів), які підтверджують зміну виборчої адреси виборця, до звернень щодо зміни виборчої адреси на підставі частин третьої і четвертої статті 8 цього Закону  не застосовуються.

Декілька слів стосовно статті 8 «Виборча адреса виборця» Закону України «Про Державний реєстр виборців»: виборча адреса виборця визначається згідно з цією статтею та  Є ПІДСТАВОЮ ДЛЯ ВІДНЕСЕННЯ ВИБОРЦЯ ДО ВІДПОВІДНОЇ ВИБОРЧОЇ ДІЛЬНИЦІ.

Виборча адреса - це просто інструмент віднесення виборця до дільниці і все! Більш нічого. ніякого відношення до власності житла вона не має.

Звертаємо увагу виборців щодо консультації з питання зміни виборчої адреси виборця, яка знаходиться на території, на яке поширюється повноваження відділу ведення Державного реєстру виборців виконавчого комітету Новокаховьскої міської ради, можна звернутися за адресою: м. Нова Каховка, просп. Дніпровський, 23, І поверх, кабінет № 104, відділ ведення Державного реєстру виборців виконавчого комітету Новокаховьскої міської ради.

Відділ ведення Державного
реєстру виборців виконавчого комітету
Новокаховської міської ради


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами