Нова Каховка | 09 Серпня 2020
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської об'єднаної територіальної громади

2020-07-24 » Новини

» Лише в сім’ї можуть бути створені оптимальні умови для нормального розвитку дитини

Лише в сім’ї можуть бути створені оптимальні умови для нормального розвитку дитини

Надання дитині статус дитини-сироти або такої, що позбавлена батьківського піклування, має правові наслідки – порушується конституційне право дитини на сімейне виховання та батьківське піклування. Така дитина має право на особливий захист і допомогу з боку держави. З метою належного захисту прав дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, Сімейний кодекс України регулює питання влаштування цієї категорії дітей.
Одним з напрямків роботи служби у справах дітей є влаштування до сімейних форм виховання дітей, які залишилися без батьківської опіки: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На обліку служби знаходяться 129 дітей пільгової категорії, із них 62 дитини-сироти та 67 дітей, позбавлених батьківського піклування. Під опікою громадян перебувають 106 дітей, у прийомних родинах виховуються 13 дітей; вихованцями дитячих будинках сімейного типу є 10 дітей. Таким чином, сімейними формами виховання охоплено 100% статусних дітей, тобто всі посиротілі діти виховуються у родинах.
Із зазначеної категорії дітей усиновленню підлягає 21 дитина, 19 із яких є вихованцями прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу; 2 дітей виховуються в сім’ях опікунів. Розподіл за віком діти, які підлягають усиновленню, є таким: від 6 до 10 років – 7 дітей; від 11- до 17 років – 14 дітей. Маленьких дітей, - до шести років, - на обліку служби у справах дітей не має.
Наголошуємо на тому, що усиновлення є пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Чому усиновлення стоїть на першому місці? Бо за правовими наслідками усиновлення дитина втрачає статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, і набуває прав біологічної дитини. А ось за дитиною, яка виховується в опікунській або прийомній сім’ї, у дитячому будинку сімейного типу зберігається статус, і за певних умов вона може бути повернута на виховання біологічним батькам.
Якщо Ви бажаєте отримати детальнішу інформацію щодо питань усиновлення, влаштування на виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, у свою сім'ю, звертайтесь до служби у справах дітей за адресою: просп. Дніпровський, буд. 23, ІІІ поверх, каб. №16, м. Нова Каховка Херсонської області; контактний телефон – 4 25 76.


Служба у справах дітей
виконавчого комітету
Новокаховської міської ради


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами