Нова Каховка | 07 Липня 2020
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської об'єднаної територіальної громади

2020-06-26 » Новини

» «Гарячі» освітні питання літа – 2020

«Гарячі» освітні питання літа – 2020

24 червня 2020 року відбулася селекторна нарада за участю виконуючої обов’язки міністра освіти і науки України Любомири Мандзій, заступника голови обласної державної адміністрації Світлани Чепіги, голів районних державних адміністрацій, районних рад, міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад і керівників обласного та місцевих органів управління освітою.
На порядку денному були важливі питання:
1. Про стан готовності до проведення зовнішнього незалежного оцінювання.
2. Про стан використання освітніх субвенцій.
3. Про підключення закладів освіти області до швидкісного інтернету.
4. Про проходження медичних оглядів педагогічних працівників.

Виконуюча обов’язки міністра освіти і науки України Любомира Мандзій прокоментувала рішення Уряду і МОН щодо реалізації Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань завершення 2019/2020 навчального року»:
1. Учні 11 класу, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації.
2. Здобувачі освіти, які претендують на Золоту або Срібну медаль, мають право отримати такі медалі без проходження ДПА
3. Звільнення від ДПА не має жодних наслідків: всі здобувачі освіти отримають свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти разом із додатками, в додатках до свідоцтв буде вказано про звільнення від ДПА (крім тих, хто подав заяву про бажання проходити ДПА).
4. Учні 11 класу, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, мають право пройти державну підсумкову атестацію, у тому числі у формі зовнішнього незалежного оцінювання, за власним бажанням, про що повнолітні здобувачі освіти або один з батьків надають директору школи письмову заяву особисто або у відсканованому вигляді електронною поштою (кінцевий термін і спосіб подання заяви визначає заклад освіти).
5. У випадку виявлення бажання проходити ДПА у формі ЗНО, після результатів його здачі випускники отримають свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти із зазначенням таких результатів у додатках.
6. Середній бал свідоцтва про повну загальну середню освіту розраховується самостійно здобувачем освіти відповідно до кількості вписаних у додаток предметів із результатами, без врахування предметів біля яких зроблено запис «зараховано» або «звільнений».
7. Рекомендовано керівникам закладів загальної середньої освіти:
7.1.Встановити випускників, які виявляють бажання проходити ДПА (отримати від них заяви про бажання проходити ДПА із зазначенням предметів, не обов’язково трьох, можливо й одного, двох).
7.2.Організувати видачу випускникам, які не виявили бажання проходити ДПА, свідоцтв про здобуття повної загальної середньої освіти, у тому числі додатків до них із записом «звільнений(а)» у відповідній графі бланку додатку (без назв предметів та посилання на Закон).
7.3.У випадку виявлення бажання проходження ДПА у формі ЗНО: не робити у додатках запис «звільнений(а)»; після отримання від УЦОЯО результатів ДПА у формі ЗНО видати свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти із зазначенням таких результатів у відповідній графі бланку додатку до них.
7.4.Здобувачам освіти, які висловили бажання не проходити ДПА (у будь-якій формі) свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти мають бути видані не раніше дати видачі відповідного свідоцтва, що у ньому зазначена (в Новій Каховці – 31 липня 2020 року).
7.5.Здобувачам освіти, які висловили бажання проходити ДПА (незалежно від її форми) свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти видаються після проведення ДПА та відображення її результатів у додатку до свідоцтва, але не раніше дати видачі відповідного свідоцтва, що у ньому зазначена (в Новій Каховці – 31 липня 2020 року).
7.6.На підставі письмової заяви здобувача освіти з мотивованою та обґрунтованою потребою у виправленні документа про освіту, керівник закладу освіти має право звернутися про заміну свідоцтв та додатків до відділу освіти згідно з Порядком замовлення документів про базову середню освіту та повну загальну середню освіту, видачі та обліку їх карток, затвердженого наказом МОН від 10 грудня 2003 року № 811, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 лютого 2004 року за № 201/8800 (із змінами).
7.7.Дата видачі додатка до свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти не обов’язково має співпадати з датою видачі самого свідоцтва (при цьому, додаток не може бути виданий раніше, ніж свідоцтво). Зважаючи на це, на підставі письмової заяви здобувача освіти, з мотивованою та обґрунтованою потребою у виправленні додатка до свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти, що не потребує одночасного виправлення картки свідоцтва, заклад освіти має право видати такому здобувачу освіти тільки виправлений додаток (без одночасної заміни картки свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти).
7.8.Випуск (відрахування) із закладу освіти з видачею документів про освіту оформлюється наказом керівника закладу освіти (в межах навчального року) на підставі рішення педагогічної ради закладу освіти.
7.9.Закінчення 2019/2020 навчального року відбувається:
-для учнів закладів загальної середньої освіти, які продовжують здобувати повну загальну середню освіту у 2020/2021 навчальному році, не пізніше 1 липня 2020 року;
-для учнів закладів загальної середньої освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, упродовж 10 робочих днів після визначення результатів додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання, але не пізніше 31 серпня 2020 року.
За інформацією Дробиш Ірини Анатоліївни, начальника управління освіти і науки обласної державної адміністрації:
Закон не звільняє від проходження зовнішнього незалежного оцінювання здобувачів освіти, які планують вступати до закладів вищої освіти, у 2020 році.
Епідеміологічна ситуація в нашій області є благополучною. Але не зважаючи на це, рішенням регіональної комісії ТЕБ та НС було вирішено тестувати всіх працівників, які залучені до проведення ЗНО, на COVID-19 до початку основної сесії.
Всі 44 пункти проведення ЗНО готові до роботи: забезпечені дезінфікуючими і гігієнічними засобами, масками, халатами та безконтактними термометрами; персонал пройшов ІФА-тестування на наявність коронавірусу і всі отримали «негативний» результат.
ЗНО - це дуже важливий і відповідальний період абітурієнтів, і наш обов’язок подбати про безпеку дітей.
Про стан використання освітніх субвенцій доповіла Пєтухова Світлана Валентинівна, начальник відділу фінансово-економічного та господарського забезпечення управління освіти і науки обласної державної адміністрації: субвенція НУШ та на оснащення харчоблоків вже на місцях, щодо «Спроможної школи» та закупівлі СТЕМ-лабораторій і навчальних кабінетів – на розгляді у МОН.
Про підключення закладів освіти області до швидкісного інтернету доповіла Дробиш Ірина Анатоліївна, начальник управління освіти і науки обласної державної адміністрації. Всі заклади загальної середньої освіти Новокаховської міської ради підключені до швидкісного інтернету, можливості якого було використано під час дистанційного навчання. Протокольне доручення начальника управління освіти і науки керівникам закладів освіти: проаналізувати досвід дистанційного навчання, виявити недоліки, опрацювати їх і розробити заходи щодо їхнього усунення – домашнє завдання на літо. Бути готовими до ефективного використання форм і методів дистанційного навчання в освітньому процесі 2020/21 навчального року.
За інформацією Короленка Віктора Миколайовича, директора Департаменту здоров’я обласної державної адміністрації, про проходження медичних оглядів педагогічних працівників, у зв’язку з протиепідемічними заходами на час карантину медогляди не скасовуються, а відтерміновуються. За рахунок коштів засновників закладів освіти медичні огляди педпрацівники мають пройти у серпні до початку нового навчального року.


Відділ освіти
Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами