Новая Каховка | 20 Января 2021
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт Новокаховской объединенной территориальной громады

2020-06-23 » Новости

» Книжкові ювілеї 2020 року

Книжкові ювілеї 2020 року

Ювілярами бувають не лише люди, а й книги. Так само, як люди, книги проживають різні долі. Одні народжуються, щоб швидко згаснути та бути забутими, інші ж живуть на протязі багатьох століть, викликаючи захоплення та надихаючи нові покоління.
У 2020 році майже сотня літературних творів великих авторів відзначає свою круглу дату. Міська бібліотека для дітей запрошує відвідати книжкову виставку – інформацію «Книги-ювіляри-2020».
Ювілей святкує цього року книга, в якій ввібралася наука віків, і яка для українського народу має заповітне значення. Це – «Кобзар» Тараса Григоровича Шевченка. Цю книгу наш народ поставив на перше місце серед успадкованих з минулого національних духовних скарбів. 180 років тому світ побачило перше видання «Кобзаря».
На усі головні мови світу, іноді по декілька разів, переведена головна пам’ятка давньоруської літератури XII ст. «Слово о полку Ігоревім». Цьогоріч їй виповнюється 835 років.
Микола Гоголь залишив по собі велику кількість творів, які захоплюють читача вже скоро як 200 років. У цьому ж році свій ювілей – 185 років відзначає героїчна повість про козацьку епоху «Тарас Бульба», в якій неймовірний колорит характерів, дух Запорозької Січі та яскравість словесних фарб від Миколи Гоголя…
Хто сьогодні не знає про дивовижну долю дівчини, яка, будучи невільницею, змогла завоювати серце наймогутнішого султана Османської імперії – Сулеймана Пишного, стати його вірною дружиною та зіграти значну роль у світовій історії… Мова, звісно ж, про Роксолану. Саме про неї 40 років тому написав у своїй книзі «Роксолана» український письменник Павло Загребельний.
425 років виповнюється трагедії Вільяма Шекспіра «Ромео і Джульєтта».
235 років минає з часу написання книги німецького письменника Еріха Распе «Пригоди барона Мюнхаузена».
Знаменитому роману Вальтера Скотта «Айвенго» - 200 років, так само, як і поемі Олександра Пушкіна «Руслан і Людмила». До слова, ця поема ще відома тим, що надихнула композитора Михайла Глінку на створення однойменної опери.
155-й ювілей святкує шедевр дитячої літератури – казка відомого англійського вченого та письменника, математика Льюїса Керрола «Аліса у Дивокраї». Кажуть, що у захваті від цієї казки була навіть королева Вікторія…
Це – не повний перелік книжок-ювілярів, які розмістилися поруч на книжковій виставці у міській бібліотеці для дітей
Чекаємо на Абонементі своїх читачів з 09 до 17 години кожного дня на протязі всього літа. Нагадуємо, що задля власного здоров’я просимо дотримуватись карантинних вимог.
Інформацію підготувала:


Відділ культури і туризму,
директор ЦБС Л.Петрова








Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2021 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2021 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта: programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы