Нова Каховка | 07 Липня 2020
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської об'єднаної територіальної громади

2020-06-21 » Новини

» У Новій Каховці урочисто відзначили День медичного працівника

У Новій Каховці урочисто відзначили День медичного працівника

Цьогоріч День медичного працівника в Україні відзначається 21 червня. Новокаховська громада вітала працівників медичних закладів напередодні, 19 червня.

З дотриманням карантинних обмежень, урочистості пройшли у міському Палаці культури.

На вході, як і має бути, перевірка температури і дезінфекція рук. У залі – захисні маски і дотримання дистанції. Хто, як не лікарі, знають, як захиститись від вірусу. І кому, як не їм, маємо дякувати сьогодні за захист нашого життя і здоров’я від будь-яких ризиків.

Медична галузь – один з пріоритетних напрямків розвитку Новокаховської громади. Тому міська влада інвестує кошти в цю сферу. На території Новокаховської ОТГ збережена вся інфраструктура охорони здоров’я. Найпотужнішими закладами громади є КНЗ «Центральна міська лікарня міста Нова Каховка» (головний лікар Ігор Гайдаманчук) і «Центр первинної медико-санітарної допомоги» (генеральний директор Олена Ходорковська).

В Центральній міській лікарні – 30 відділень, 12 з яких – стаціонарні і цілодобові. В ній працюють 668 медичних працівників, з них 116 – лікарі. У Центрі первинної медико-санітарної допомоги – 163 працівника, з них 41 – лікарі. До Центру входять 8 ФАПів і 7 амбулаторій. Декларації з лікарями підписали 54 тис. 381 пацієнт Новокаховської ОТГ.

З початку 2020 року для ЦМЛ Нової Каховки з міського бюджету направлено 23 млн. грн. З  них 3,5 млн. грн. спрямовано на підтримку лікарні на початку поширення коронавірусної хвороби. Частину коштів вже витрачено на придбання необхідного медичного обладнання та засобів діагностики. Тож нині заклади охорони здоров’я забезпечені всім необхідним, мають тримісячний запас засобів захисту та обладнання для лікування коронавірусу.

З міського бюджету виділені кошти на придбання діагностичного препарату туберкулін, оплату праці медичних сестер в закладах освіти, ремонтні роботи у приміщеннях ФАПів. Завдяки міській програмі місцевих стимулів вдалося переконати молодих лікарів не залишати місто. До кінця 2020 року Програмою передбачено 84 тис. грн. на відшкодування вартості оренди житла молодим спеціалістам, і щомісяця ці кошти вони вже отримують.  Центральна міська лікарня бере участь у проекті Президента України з реконструкції приймальних відділень і надання їм сучасного вигляду та оснащення необхідним медичним обладнанням. В громаді продовжується активний процес оновлення медичної галузі.

Кожна людина має свій життєвий простір, в якому присутні сім’я, рідні, близькі, студентські друзі, друзі по роботі… В цьому переліку медична сестра, акушер, лікар для кожної людини посідають особливе місце. На це звернув увагу, вітаючи медичних працівників, міський голова Володимир Коваленко: «Коли я народився, першою мене побачила не мама, а акушерка тьотя Сіма Бурмістрова. В подальшому житті більшість питань ми намагаємось вирішувати самі. Але є проблеми, ситуації, коли по допомогу йдемо до людей в білих халатах. Стати лікарем, медсестрою, працювати в цій сфері дано не кожному. Тільки тому, чия душа сповнена людяності, бажання рятувати, хто готовий жертвувати своїм особистим часом, відпочинком, ризикувати своїм здоров’ям і життям заради порятунку інших людей. Все своє життя я з величезною повагою служу вам і змушую всіх навколо себе робити так, аби кожен працівник медичної галузі був оточений увагою, відчував допомогу і підтримку. В нашій громаді є зрозуміла система розвитку медицини. За всі роки, що я очолюю місто, в медичну галузь ми вклали понад 100 млн. грн.! Ми оновлюємо основні фонди, готуємо дві квартири для медичних працівників. Сподіваюсь, місяця через три зможемо зробити такий подарунок. Це допоможе нам втримати в місті медиків.

Дорогі друзі! Напередодні свята низько вам вклоняюсь, щиро турбуюсь за вас і знаю всі ваші проблеми. Ми обов’язково з ними впораємось! Ви добре і відповідально виконуєте свою роботу, за що вам велика шана і подяка. Від імені всієї громади, яка уповноважила мене на цей виступ, бажаю вам здоров’я, світлої успішної професійної дороги, гарного настрою і особистого щастя».

Володимир Коваленко вручив Подяки головному лікарю ЦМЛ Ігорю Гайдаманчуку,

генеральному директору Центру ПМСД Олені Ходорковській.

А колективам – цінні подарунки: Центру первинної медико-санітарної допомоги для поліпшення матеріально-технічного оснащення кабінетів – холодильник, 4 велосипеди для ФАПів, 2 електрочайника і кавову машину для кімнати прийому їжі. Центральній міській лікарні подарували спеціальний прилад для проведення штучної вентиляції легенів –  мішок Амбу, кварцову лампу, десять сучасних ліжок – 5 для гінекології, 5 – для хірургії, 30 матрасів для дитячого відділення – маленьких і великих, 15 принтерів і 15 комп’ютерів, телевізор та холодильник. Міський голова нагадав: ще 4,6 млн. грн. направлено на новий рентген-кабінет, який запрацює невдовзі.

Розуміючи цілодобову напружену роботу працівників Новокаховської станції екстреної медичної допомоги, місто вирішило поліпшити умови відпочинку: колективу подарували електрочайники. Їх отримала завідуюча Тетяна Курінна. Як повідомив Володимир Коваленко, невдовзі розпочнеться ремонт невеличкої зали закладу. А потім візьмуться за ремонт гаражів.

Грамоти міського голови, квіти і подарунки від БФ «Н.Каховка» Володимир Коваленко вручив заступнику головного лікаря з медичної частини Олені Василенко, завідуючій клініко-діагностичною лабораторією міської лікарні Ользі Леонтьєвій, медичній сестрі денного стаціонару Олені Шатохіній, лікарю медицини невідкладних станів Олександру Кузирю, зубному техніку стоматполіклініки Валентині Литвар, лікарю-педіатру центру реабілітації Галині Абрамовій, фармацевту Центральної міської аптеки Аллі Колісник.

Міський голова вручив подарунок і квіти голові профспілкового комітету працівників медичної галузі Оксані Сарафоновій. Подякував за глибину відповідальності, як громадського керівника, що піклується про весь колектив.

В міській лікарні всім відоме ім’я головної медсестри – Валентини Володимирівни Шапран. На жаль, в цьому році вона вирішила залишити свою посаду і піти на відпочинок. Від керівництва міста і міської лікарні вона почула багато добрих слів подяки і отримала квіти та подарунки.

Колег напередодні професійного свята привітали головний лікар Центральної міської лікарні Ігор Гайдаманчук і генеральний директор Центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Ходорковська. Ігор Гайдаманчук передав колегам вітання від директора Департаменту охорони здоров’я Віктора Короленка. Працівники міської лікарні відзначені головою ОДА, обласною радою, а два спеціаліста отримали звання кращих працівників – їм з нагоди професійного свята будуть вручені щорічні премії в сумі 12 тис. грн. кожному. Ігор Гайдаманчук вручив Почесні грамоти обласної ради за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у справу охорони здоров’я населення Новокаховської громади та з нагоди професійного свята працівникам лікарні.

До привітань медичних працівників приєднались старости Дніпрянського, Райського, Веселівського і Козацького старостинських округів Анатолій Білий, Іван Коваль, Людмила Аннас, Андрій Чирко.

Привітала колег і голова профспілкової організації медичних працівників Оксана Сарафонова. Вона нагадала: медична професія надзвичайно цікава і останнім часом переживає чимало оновлень. Лікарям доводиться багато навчатись, освоювати нові програми і методики. Але всі вони опановують виклики сучасності. Один з найпотужніших – пандемія коронавірусу. «Ситуація з коронавірусом дуже добре показала, як в Новій Каховці працює медична сфера, – подякувала колегам профспілковий лідер. – Дякую вам, що залишились на передовій, не злякались, впорались. Добросовісно виконували все, що вам доручали. Дякую вам! З першого дня карантину на захист міста від вірусу стали всі медики, керівництво міста, комісія з ТЕБ і НС. Те, що в місті нині немає жодного медика, який би захворів на коронавірус – це результат ефективної роботи».

Особливу подяку Оксана Сарафонова висловила старшій медичній сестрі Валентині Шапран, завдяки якій в умовах карантину своєчасно були поінформовані і підготовлені  до роботи в таких умовах всі медсестри і санітарки. Нинішній результат – завдяки її напруженій роботі. В свою чергу, Валентина Шафран подякувала медичним сестрам, санітарочкам, прачкам, всім, хто працював у медичних закладах і не допустив жодного випадку внутрішньолікарняної інфекції.

На знак подяки і поваги до медичних працівників творчі дарунки їм зробили талановиті новокаховські артисти, серед яких – і колеги-лікарі. У святковому концерті взяли участь НАСТ «Роксолана», ЗАТ «Ручеек», школа танцю «Life in dance», Матвій Ющенко (акордеон), клуб спортивного бального танцю «Юність», Сергій Захаренко, Світлана Дембовська, Марія Краснобородько (керівники колективів Олена Рубаненко, Марина Ющенко, Дар’я Барансата, Валентина Коновалова, Олександр Головня).

В Україні 21 червня відзначається День медичного працівника! З професійним святом вас, шановні мужні і талановиті ЛЮДИ В БІЛИХ ХАЛАТАХ! Енергії вам і сил, здоров’я і професійної майстерності у будь-яких найскладніших ситуаціях, особистого щастя і злагоди у ваших родинах! Дякуємо вам за вашу мужність і жертовність! Ми цінуємо і пам’ятаємо!

Матеріали сайту «Online Нова Каховка»


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами