Нова Каховка | 05 Червня 2020
На русском языке

Нова Каховка

Сайт територіальної громади міста Нова Каховка

2020-05-21 » Новини

» Міська влада Нової Каховки і керівники медичних закладів шукали шляхи “порозуміння” з медичною реформою

Міська влада Нової Каховки і керівники медичних закладів шукали шляхи “порозуміння” з медичною реформою

19 травня міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко провів нараду з керівниками двох комунальних медичних закладів міста: Центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) та Центральної міської лікарні (ЦМЛ).  

На нараді були присутні куратор медичної галузі міста заступник міського голови Олег Тарабака, начальник міського фінансового управління Ірина Фурсєєва, генеральний директор ЦПМСД Олена Ходорковська та головний лікар ЦМЛ Ігор Гайдаманчук, їх головні бухгалтери, заступники, юристи.

З 1 квітня, незважаючи на карантин, в Україні стартував другий етап медичної реформи, який стосується зміни системи фінансування вторинної ланки медичної допомоги, а саме лікарень.

І якщо в цій системі роль міської влади, мовимо так, не дуже відчувається, то ось в питаннях розшивки вузьких місць у фінансових взаємовідносинах «первинки» та «вторинки» без неї не обійтися. Це і підтверджує практика роботи за півтора поточних місяці.

Приводом для проведення наради став простий випадок. Сімейний лікар, обстеживши хворого, який звернувся до нього на прийом, виписав направлення на аналіз (як це завжди було раніше і до чого всі звикли). Але в лабораторії ЦМЛ його відмовилися проводити. Причина – нікому оплачувати проведення аналізу. Сімейний лікар на цей аналіз виписувати направлення не має права, а лабораторія, що належить ЦМЛ, без грошей не може його робити. Обурений хворий «за правдою» звернувся до міського голови. Гострий момент був залагоджений, але він висвітив ціле коло проблем реформування медицини, які з’явились у відносинах між ланками колись єдиного ланцюга під назвою «система охорони здоров’я міста».

Тож півтори години керівники міста, медичних установ, юристи, фінансисти розбирали причини проблем, що виникли, і шукали шляхи їх вирішення з врахуванням інтересів, як, в першу чергу, хворих, так і медичних закладів. Бо в законодавстві містяться багато новел, які передбачають безкоштовне надання тієї чи іншої медичної послуги малюкам до 3-х років, дітям, хворим на деякі хвороби.

Володимир Коваленко з висоти свого досвіду підмітив, що будь яке словосполучення «безоплатно» в нових фінансових умовах викликає у нього питання: «А хто за це заплатить?».

Є тільки три джерела оплати «безоплатних медичних послуг»: кошти держави через Національну службу здоров’я України (НСЗУ), міського бюджету та самого хворого. І якщо норма закону є, а механізму оплати цієї послуги немає – то треба ставити питання перед НСЗУ щодо включення її до якогось з пакетів медпослуг, за які отримує кошти ЦМЛ. Якщо питання на цьому шляху «зависне», то міська влада в якості пожежного випадку готова тимчасово підставити плече у її фінансуванні.

«Люди від тієї колотнечі при реформуванні медицини страждати не повинні! Ми для цього тут і поставлені, щоб забезпечити їх права за законом» – сказав Володимир Коваленко.

Іншим вузьким місцем є перебудова взаємовідносин між сімейними лікарями та вузькими спеціалістами з ЦМЛ. Перші авансом отримують кошти за набрані декларації з пацієнтами, а другі – за фактично проліковані випадки захворювань. Тому, як кажуть, треба першим «ділитися» з другими. Тобто, в разі потреби виписувати направлення на лікування до лікарів ЦМЛ, які вже за своїми протоколами будуть виписувати направлення на аналізи, які не можуть виписувати сімейні лікарі.

Під час спілкування з’ясувалося, що у ЦПМСД, який вже два роки працює в умовах фінансування від НСЗУ, на щабель краща система бухгалтерського обліку та звітності, контролю за роботою лікарів, медсестер, обміну інформацією за допомогою комп’ютерної техніки. Тобто, є чому повчитися фахівцям ЦМЛ, щоб не проходити удруге той шлях помилок, який вже пройшли фахівці ЦПМСД.

Підводячи підсумок спілкуванню, Володимир Коваленко зазначив, що незважаючи на всі негаразди медичної реформи, в місті повинен існувати єдиний простір охорони здоров’я,  покликаний працювати для мешканців Нової Каховки та всіх навколишніх населених пунктів. І двом керівникам треба бути у постійному діловому контакті і діалозі, щоби не допускати появи «вузьких місць» в діяльності їхніх закладів.

Зі свого боку міська влада, депутатський корпус будуть робити все, що від них залежить і що вони можуть, аби якість надання медичних послуг населенню тільки покращувалась.

Матеріали сайту «Online Нова Каховка»


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Побажання:
Свої побажання, пропозиції щодо поліпшення роботи сайту, а також повідомлення про помилки залишайте в "книзі скарг і пропозицій"

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Книга скарг та пропрзицій | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта:
programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилки) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами