Нова Каховка | 29 Вересня 2020
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської об'єднаної територіальної громади

2020-05-20 » Новини

» До Всесвітнього дня вишиванки

До Всесвітнього дня вишиванки

Сьогодні вишиті сорочки перестали бути музейними експонатами. Їх залюбки вдягають на свята діти і дорослі, вважаючи національним атрибутом, у якому закладений генетичний код нашої нації. Бо вишиванка – це стильно, патріотично, вишукано!
Як ви вважаєте, 186 вишитих експонатів – це багато, чи мало? І де можна їх розташувати для кращого перегляду? У музеї? Мабуть всі ваші припущення будуть помилковими. Тому, що сьогодні річ піде про вишите місто.
Географічний центр Херсонщини привернув увагу багатьох у середині 50-х років минулого століття великим післявоєнним будівництвом Каховської ГЕС. Чотири продуктивні роки знадобилися для перетворення степової пустелі на зелену оазу. Дякуючи ентузіазму будівельників Каховської ГЕС, замість декількох хатинок села Ключового з’явилось місто-сад Нова Каховка.
Це потім його назвуть містом двох Довженків: сценариста та кінорежисера Олександра Петровича і художника – монументаліста Григорія Овксентійовича. Тому, що у біографію одного воно увійшло «Поемою про море», а іншого – вишиванками цілого житлового кварталу.
З тих пір місто не тільки на свята має стильний одяг, а «носить» його майже 70 років. Орнаментальні панно Г.О.Довженка у техніці «різьблення по сирому тиньку» прикрашають державні установи та житлові будинки, виконуючи роль оберегів для своїх мешканців. Рослинні і тваринні орнаменти, меандри, геометрична символіка, дерева життя – все це можна побачити просто неба. І всі, хто потрапляють у цей «музей під відкритим небом», намагаються пере форматувати свої думки про вишивану Україну.
Ви все ще відмічаєте день вишиванки лише вдягнувши ошатну сорочку? А Нова Каховка завжди приєднувалась до святкувань усім містом, зі святковою ходою та вишиванковими юрбівками. І нехай карантин вніс цього року свої корективи у звичність наших традицій, але після його закінчення запрошуємо відвідати наше вишите місто – Нову Каховку. І ви неодмінно відкриєте у нас свою незвичну Україну!
Із днем вишиванки, Україно!


Відділ культури і туризму

Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами