Нова Каховка | 05 Червня 2020
На русском языке

Нова Каховка

Сайт територіальної громади міста Нова Каховка

2020-05-15 » Новини

» Музеї Новокаховської громади

Музеї Новокаховської громади

«Той, хто споживає плоди, забуваючи про коріння, залишається голодним». Ця народна мудрість однаково стосується і суспільства, і людини. Наша історія - багата і повчальна. Нам є чим пишатися, є що успадковувати, ми маємо приклади, за допомогою яких можемо виховувати майбутні покоління. І щоб не помилитися в прогнозах, у виборі шляхів та орієнтирів, важливо неупереджено, об’єктивно оцінювати минуле, відділяти зерна правди від полови брехні і фальсифікацій. Бо якщо неправда про минуле – аморальна, то свідомий обман про майбутнє – злочинний, оскільки прирікає майбутні покоління на тяжкі випробування, біди і труднощі, на повторення трагедій, які випали на долю поколінь минулого. Саме тому нам сьогодні так необхідні музейні заклади, де ми можемо зануритися в історію, вивчаючи її чудові уроки.
З 1967 року в Новій Каховці працює картинна галерея імені Альбіна Гавдзинського, яка стала важливим центром естетичного виховання, культури і духовності. У фондах галереї зберігаються сотні художніх полотен відомих художників (таких як Мироненко В.Ф., Литвиненко В.Г., Глущенко М.П., Дерегус М.Г., Лобода І.І., Ломикін К.М., Масик В.І., Столяренко П.К., Чуприна В.Г.) та місцевих митців, які у своїх картинах зображували рідний край, його історію та природу. Чільне місце займають картини видатного майстра пензля, народного художника України А.С.Гавдзинського, який подарував нашому місту близько 300 картин. В них замальовані чудові місцеві пейзажі, будівництво Каховської ГЕС та Нової Каховки. У лютому 2003 року галереї присвоєно ім'я Альбіна Станіславовича Гавдзинського, заслуженого художника України та “Почесного громадянина” Нової Каховки.
У червні 1990 року, після 5-річної кропіткої пошукової, організаторської роботи, гостинно відчинилися двері музею історії міста Нова Каховка. За участі численних ентузіастів, громадських організацій в 5 залах музею дбайливо оформлені і представлені більше 5 тисяч експонатів і матеріалів, присвячених стародавній історії, подіям Другої світової війні, будівництву міста та Каховської ГЕС, сучасності. Зусиллями першого директора музею Л.С.Невєрової закладено надійні, випробувані часом, форми і методи роботи. Особливої уваги заслуговує директор музею В.Й. Лозовий, який самовіддано та ретельно збирав і зберігав кожну сторінку історії Нової Каховки. Щороку музей проводить більше 150 заходів - це екскурсії, віртуальні подорожі, розважально-пізнавальні мандрівки, зустрічі в музеї та поза музеєм, майстер-класи, квест-екскурсії, тематичні вікторини, перегляди фільмів, дні відкритих дверей, виставки музейних експонатів та ін. 6 червня 2020 року музею історії міста Нова Каховка виповнюється 30 років з часу заснування. За час роботи музею його відвідали майже 300 тисяч осіб.
З 1992 року у місті працює літературно-меморіальний музей імені А.П. Бахути. Наш зеляк Анатолій Бахута є яскравим представником українських «шестидесятників» - нового покоління творчої інтелігенції СРСР 60-х років ХХ ст. В його збірках «Вибрані твори», «Дань» та «Сталеві бризки» оспівується рідний край, його краса та неповторність. Декілька тисяч експонатів розкривають життєвий і творчий шлях талановитого земляка. За рішенням міського голови щороку на честь земляка відбувається літературний конкурс, за рішенням якого присуджується летратурна премія. Сьогодні музей – центр літературної творчості громади, де місцеві поети та прозаїки отримують творче натхнення та духовне збагачення.
Зовсім нещодавно музеєзнавча сфера нашої громади поповнилась ще одним музеєм, який розташований в селищі Козацьке. Правобережна частина Новокаховської ОТГ також багата на цікавий історичний матеріал, в якому переплелися минуле та сьогодення. Вітовтова Вежа, замок та єдине автентичне виноробне Шато Князя П.М. Трубецького, степові водопади, будинок родини Видриганів – це далеко не повний перелік скарбів минулого, що збереглися до нашого часу. Музей селища Козацьке – своєрідний скарбник історії, саме тому збереження та примноження його фондів – одне із пріорітетних завдань для керівництва громади та Козацького старостату. Задля його виконання рішенням міського голови Володимира Коваленка створена комісія, яка займається внутрішнім описом історичних цінностей, складанням картотек та книг обліку артефактів музею. Нам дуже важливо, щоб ні одна історична пам’ятка не залишилася без належної уваги та охорони.
У 1973 році був створений музей радгоспу-заводу «Таврія» (нині ПрАТ «Дім марочних коньяків «Таврія»). В 4-х залах музею зібрано більше 5 тисяч експонатів широкого спектру: від скіфсько-сарматської доби, козаччини, освоєння Олешківських пісків, зародження виноградарства і виноробства до Другої світової війни та повоєнного відродження. Матеріал є дуже цікавим та змістовним, адже відображає окремі історичні епохи.
Історія нашої громади відображена в експозиціях ще 7 музеїв і музейних кімнат, які розташовані в учбових закладах міста. Всі вони відіграють важливу роль в патріотичному вихованні підростаючого покоління.
В музеях відроджується історія, оживає пам’ять про буремні, славні, героїчні події та їх учасників. У них багатий матеріал, що спрямований на виховання громадянина, гордість і любов до міста, поваги до старших поколінь. Це дуже важливо, адже в цьому запорука стабільності, злагоди, збереження історичної пам’яті. Саме з поваги і любові до малої батьківщини зростає любов до Батьківщини великої, готовність дбати про її благо.
Тож шануймо працю ентузіастів, які, в наші досить меркантильні часи, намагаються зберегти надбання нашої країни, нашого краю, нести підростаючому поколінню та всім громадянам міста світло історії, культури та любові до рідного краю та нашої Новокаховської громади.


Відділ культури і туризмуНавігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Побажання:
Свої побажання, пропозиції щодо поліпшення роботи сайту, а також повідомлення про помилки залишайте в "книзі скарг і пропозицій"

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Книга скарг та пропрзицій | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта:
programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилки) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами