Нова Каховка | 05 Червня 2020
На русском языке

Нова Каховка

Сайт територіальної громади міста Нова Каховка

2020-05-14 » Новини

» До Всесвітнього дня вишиванки фото-акція «Вишивана Україна у деталях»

До Всесвітнього дня вишиванки фото-акція «Вишивана Україна у деталях»

Кивняровка, пониток, українка, гуцулка, чумачка, кошуля, сорочка, рубаха – як гадаєте, що це? Це все назви української вишиванки. Дані археологічних розкопок і свідчення мандрівників і літописців підтверджують, що вишивання як вид мистецтва в Україні існує з часів енеоліту.
Вже в кінці 1 тисячоліття нашої ери слов’яни замість рубища вдягли сорочки і прикрасили їх своїми оберегами. Стародавні історики, в тому числі Геродот, стверджували, що у могилах перших століть нашої ери були знайдені залишки вовняного одягу, прикрашеного багатоколірними вишивками. З тих часів орнаментована вишивка зберігає генетичний код нашої нації та має оберегове значення.
І українці вдосконалюють цю красу захисту переводячи обереги у своє життя різними застосуваннями орнаментів. Хтось використовує орнаменти у традиційному оздобленні одягу, хтось затверджує своєрідний дрес-код вишиваним одностроєм, хтось викладає тротуарну плитку в український візерунок, хтось насаджує клумби кольоровими орнаментами, а хтось малює мурали з вишиванками.
Місто Нова Каховка на Херсонщині у 50-ті роки ХХ століття вдягло у вишиванки цілий квартал. Майже 190 будинків з елементами українських мотивів, з’явились з легкої руки художника-монументаліста Г.О.Довженка.
З 2006 року, у третій четвер травня, ми святкуємо Всесвітній день вишиванки. Свято було засноване в Чернівцях, студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк. Щороку українці відзначали цей день одягаючи вишиванки на роботу та навчання, прикрашаючи орнаментами автівки та установи, додаючи української тематики в аксесуарах та предметах побуту, проводячи флеш-моби у вишитому вбранні.
Цього року карантин перевів наше життя у незвичний формат сприйняття. І свято може набути ще однієї форми святкування – онлайн. Чому б і ні? Продемонструвати український бренд можливо в світлинах та відео, зафлешмобити віртуально у соцмережах та влаштувати акції підтримки української ідентичності.
Принаймні місто Нова Каховка, напередодні Всеукраїнського дня вишиванки, яке відзначатиметься цього року 21 травня, розпочинає фото-акцію «Вишивана Україна у деталях». Приєднуйтесь своїми фотографіями вишиванок та використаних орнаментів у нашому житті. Чим більше оберегів ми покажемо один одному, тим впевненіше почуватимемось на рідній землі!
Приєднатися до фото-акції можливо за посиланням


Відділ культури і туризму
Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Побажання:
Свої побажання, пропозиції щодо поліпшення роботи сайту, а також повідомлення про помилки залишайте в "книзі скарг і пропозицій"

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Книга скарг та пропрзицій | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта:
programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилки) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами