Нова Каховка | 05 Квітня 2020
На русском языке

Нова Каховка

Сайт територіальної громади міста Нова Каховка

2020-03-18 » Новини

» Про інформування громадськості

Про інформування громадськості

У зв’язку із розповсюдженням недостовірної інформації виконавчий комітет Новокаховської міської ради повідомляє наступне.

10 лютого 2020 року у соціальній мережі «Facebook» опубліковано повідомлення про велику кількість загиблої птиці у районі «Царського» і «Сосен» міста Каховка.
Листом від 13 лютого 2020 року № 01-10-361/0/20/013.2.2 «Про відбір проб загиблої птиці» Департамент енергетики та екології обласної державної адміністрації звернувся до Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області з проханням забезпечити обстеження даної території, здійснити відбір проб загиблої птиці для проведення лабораторних досліджень.

Листом від 28 лютого 2020 року № 02-14/753-20 до Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області повідомило обласну державну адміністрацію про наступне.
Спеціалістами Каховського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, Каховської районної державної лікарні ветеринарної медицини, Каховської міжрайонної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів 03 лютого 2020 року проведено епізоотичне обстеження території соснового лісу на межі з територією села Малокаховка Каховського району та території «Царського села» міста Каховка Херсонської області щодо причин загибелі синантропної птиці (граки) та моніторингу клінічного стану птиці в особистих селянських господарствах прилеглої території. Каховською міжрайонною державною лабораторією Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів проведено патологічний розтин трупів синантропної птиці. За результатами розтину було встановлено попередній діагноз - отруєння.

Повторно 18 лютого 2020 року проведено епізоотичне обстеження території соснового лісу на межі з територією села Малокаховка Каховського району та території «Царського села» міста Каховка Херсонської області щодо загибелі синантропної птиці (граки) для проведення бактеріологічного дослідження з передбачуваним діагнозом пастерельоз, сальмонельоз, колісептицемія до Каховської міжрайонної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів направлено 3 трупи Департамент енергетики та екології синантропної птиці (граки). На даний момент лабораторні дослідження тривають.

Також, 18 лютого2020 року було відібрано та направлено проби (трупи синантропної птиці) до Херсонської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів для проведення хіміко-токсикологічних досліджень та 5 проб патологічного матеріалу (внутрішніх органів синантропної птиці) до Одеської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів для проведення дослідження на високопатогенний грип птиці.

Згідно отриманого Звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу від 21 лютого 2020 року № 000197 п.м./20 Херсонської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів за результатами хіміко- токсикологічних досліджень у патологічному матеріалі встановлено вміст нітратів та нітритів.

Згідно Звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу від 20 лютого 2020 року № 000406 м.п.м./20 Одеської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів РНК вірусу пташиного грипу в патологічному матеріалі (тип А) не виявлено.

24 лютого 2020 року було відібрано та направлено проби для проведення повторного хіміко-токсикологічних дослідження на нітрати, нітрити та для дослідження на Ньюкаслську хворобу птиці, орнітоз до Херсонської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Згідно отриманого Звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу від 25 лютого 2020 року № 000232 п.м./20 Херсонської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів результат проведених досліджень на Ньюкаслську хворобу птиці результат дослідження негативний.

Згідно Звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу від 25 лютого 2020 року X» 000234 п.м./20 Херсонської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів результат проведених досліджень на орнітоз (хламідіоз) птиці результат дослідження негативний.

Згідно Звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу від 27 лютого 2020 року № 000231 п.м./20 Херсонської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів за результатами хіміко- токсикологічних досліджень у патологічному матеріалі встановлено вміст нітратів та нітритів, що дає підставу вважати про можливість отруєння птиці в результаті споживання озимих зернових культур оброблених азотовмісними мінеральними добривами.

Спеціалісти Каховської районної державної лікарні ветеринарної медицини проводять постійний моніторинг клінічного стану птиці в особистих селянських господарствах. Станом на 26 лютого 2020 року обстежено 645 дворів, в яких клінічно оглянуто 1270 голів птиці. Випадків захворювання чи загибелі серед домашньої птиці не виявлено.

Мисливцями Каховської районної ради «Українського товариства мисливців та рибалок» разом з представниками державного підприємства «Каховське лісове господарство» здійснюється щоденний моніторинг за клінічним станом диких тварин та птиці на території Каховського району та надається інформація до Каховського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.


Екологічна інспекція


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Побажання:
Свої побажання, пропозиції щодо поліпшення роботи сайту, а також повідомлення про помилки залишайте в "книзі скарг і пропозицій"

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Книга скарг та пропрзицій | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта:
programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилки) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами