Нова Каховка | 04 Квітня 2020
На русском языке

Нова Каховка

Сайт територіальної громади міста Нова Каховка

2020-02-13 » Новини

» Розірвемо коло домашнього насильства

Розірвемо коло домашнього насильства

Домашнє насильство стало справжньою суспільною хворобою в сучасній Україні. У більшості випадків страждають від нього жінки, щорічно більше міліонну українок стикаються з фізичною та сексуальною агресією в сім’ї. Що стосується дітей, то вони є не лише жертвами, не раз їм доводиться спостерігати за актами домашнього насильства.
Дуже часто про домашнє насильство не розказують навіть близьким. Причини бувають різні: деякі вважають, що це сором та «брудна білизна», для інших – це буденне, звичайне життя, вони про це майже не говорять, а частіше людина не знає куди звертатись.
Певне коло людей вважає, що жінка – це власність, діти - мої, тому що хочу, те й буду з ними робити. Фізичне насильство по відношенню до дітей, як виховний метод, вважалося звичайним явищем віками, тому і страждають більше діти. Тепер домашнє насильство в Україні офіційно є злочином. Внесено відповідні зміни в Кримінальний кодекс, ухваливши закон про введення кримінальної відповідальності за домашнє насильство.
На території Новокаховської міської ради велика увага приділяється питанню запобігання та протидії домашньому насильству.
У 2019 році до служби у справах дітей надійшли 16 повідомлень про жорстоке поводження з 17 дітьми, підтверджено 7 фактів домашнього насилля відносно 8 дітей; одне повідомлення досі перебуває в процесі відпрацювання правоохоронними органами. Шестеро батьків притягнуті до адміністративної відповідальності. На кінець 2019 року на обліку служби у справах дітей значилося 4 дітей, які постраждали від домашнього насильства.
Протягом 2019 року спеціалістами, які працюють в інтересах дітей, було проведено ряд профілактично-попереджувальних заходів з зазначеного питання. Проте проблема домашнього насильства залишається невирішеною. За два місяці поточного року на адресу служби у справах дітей надійшло чотири повідомлення про вчинення на території Новокаховської міської ради протиправних дій відносно дітей, з них – два повідомлення про домашнє насильство сексуального характеру. Розпочато кримінальне провадження, проводяться досудові розслідування.
Замало лише констатувати про такі факти жорстокого поводження з дітьми, треба прагнути подолати такі явища, доступними для кожного з нас засобами. Насильство не має виправдань при будь-яких обставинах, особливо коли це стосується дітей. Є злочин, є закон і покарання.
Служба у справах дітей закликає всіх дітей, не замовчувати про порушення батьками їх прав та своєчасно звертатися за допомогою до того, кому можуть довіритися або на «гарячу» лінію для жертв домашнього насильства за номером 15-47. Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними та конфіденційними. На «гарячій» лінії ви можете отримати юридичні, психологічні та інформаційні консультації.
Сподіваємося, що ця інформація комусь може врятувати життя.


Служба у справах дітейНавігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Побажання:
Свої побажання, пропозиції щодо поліпшення роботи сайту, а також повідомлення про помилки залишайте в "книзі скарг і пропозицій"

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Книга скарг та пропрзицій | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта:
programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилки) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами