Новая Каховка | 06 Июня 2020
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт территориальной громады города Новая Каховка

2020-02-12 » Новости

» Зміни у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно

Зміни у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно

16 січня 2020 року набрав чинності Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству 340-ІХ від 05.12.2019, яким, зокрема, було змінено процедуру державної реєстрації прав на нерухоме майно, а саме
Законом виключено можливість внесення будь-яких змін до записів (відомостей) Державного реєстру прав (крім виправлення технічної помилки), в тому числі щодо:
- зміни технічних характеристик об’єкта нерухомого майна.
Статтю 4 доповнено частиною другою, якою передбачено проведення державної реєстрації змін уразі:
- визначення часток у праві спільної власності
- їх зміни,
- зміни суб’єкта управління об'єктами державної власності,
- зміни правонабувача речового права, похідного від права власності,
- строку дії такого речового права,
- зміни обтяжувача, особи, в інтересах якої встановлено обтяження речових прав,
- зміни умов обтяження.
Таким чином з 16.01.2020 року, зміни характеристик об’єкта нерухомого майна, розташованого на земельній ділянці, вносяться виключно під час проведення державної реєстрації права власності на такий об’єкт у результаті вчинення дій, спрямованих на набуття, зміну або припинення речових прав.
Реконструкція (згідно ДБН А.2.2-3:2014) — перебудова прийнятого в експлуатацію існуючого об'єкта, що передбачає зміну його геометричних розмірів та/або функціонального призначення, внаслідок чого відбувається зміна основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність тощо), забезпечується удосконалення виробництва, підвищення його техніко-економічного рівня та якості продукції, що виготовляється, поліпшення умов експлуатації та якості послуг.
Реконструкція передбачає повне або часткове збереження елементів несучих конструкцій та призупинення на час виконання робіт експлуатації об'єкта в цілому або його частин (за умови їх автономності) та відноситься до будівельних робіт.
Отже, реконструкція є змінами характеристик об’єкта нерухомого майна!
Цивільний кодекс України (ст. 331) визначає, що право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом. Особа, яка виготовила (створила) річ зі своїх матеріалів на підставі договору, є власником цієї речі. Право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).
Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.


Відділ реєстрації


Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Предложения:
Ваши пожелания, предложения по улучшению работы сайта, а также сообщения об ошибках оставляйте в "книге жалоб и предложений"

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Книга жалоб и предложений | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта:
programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы