Нова Каховка | 04 Квітня 2020
На русском языке

Нова Каховка

Сайт територіальної громади міста Нова Каховка

2020-02-11 » Новини

» Інформація Новокаховського управління ГУ ДПС

Інформація Новокаховського управління ГУ ДПС

Оподаткування іноземних доходів

Новокаховське управління Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує, що громадяни, які у 2019 році, отримували іноземні доходи, відповідно до вимог Податкового кодексу України зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (пп.170.11.1 п.170.11.ст. 170 ПКУ).
Сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника та оподатковується податком на доходи фізичних осіб (18 відсотків) і військовим збором (1,5 відсотка).
У разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.
Не зараховуються у зменшення суми річного податкового зобов'язання платника податку:
а) податки на капітал (приріст капіталу), податки на майно;
б) поштові податки;
в) податки на реалізацію (продаж);
г) інші непрямі податки незалежно від того, чи належать вони до категорії прибуткових податків або вважаються окремими податками згідно із законодавством іноземних держав (пп.170.11.3 п.170.11 ст.170 ПКУ).
Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов'язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об'єкт оподаткування. Така довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України (п.13.5 ст. 13 ПКУ).
Звертаємо увагу, податкова декларація про майновий стан і доходи подається за вибором платника у будь-який зручний спосіб:
- через сервіс «Електронний кабінет» (з використанням електронного цифрового підпису);
- до Центрів обслуговування платників податкових інспекцій (за місцем реєстрації);
- відправити поштою (з повідомленням про вручення).
В Новокаховському управлінні ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі працює Центр обслуговування платників (ЦОП), де платники податків можуть отримати широкий спектр послуг: інформаційних, консультативних та адміністративних (Адреса: вул. Горького, 11-А, м. Нова Каховка, телефон: (05549) 4-52-88).
Час прийому відвідувачів у ЦОП (прийом документів, консультування, надання адміністративних послуг): понеділок - четвер з 9 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв., п’ятниця - з 9 год. 00 хв. до 16 год. 45 хв., обідня перерва з 13 год. 00 хв. до 13 год. 45 хв., субота та неділя - вихідні дні.

Сплата єдиного соціального внеску в 2020 році

Новокаховське управління ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, що єдиний соціальний внесок це сума, що не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску та не менше розміру мінімального страхового внеску.
Законом України від 14.11.2019 №294-ІХ «Про Державний бюджет України на 2020 рік» мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня 2020 року становить 4723 гривень.
Мінімальна сума єдиного внеску, яку підприємці (як платники єдиного податку, так і підприємці на загальній системі оподаткування) мають сплачувати у розрахунку за місяць із 2020 року становить 1039,06 гривень.
Терміни сплати єдиного внеску фізичними особами - підприємцями, членами фермерських господарств, а також особами, які провадять незалежну професійну діяльність – щокварталу не пізніше 19 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
Роботодавці, які використовують найману працю, сплачують нараховані за відповідний календарний місяць суми єдиного внеску не пізніше 20 числа наступного місяця.
Звертаємо увагу, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Увага! За січень 2020 року декларацію по ПДВ подаємо вже за оновленою формою

Новокаховське управління Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 20.11.2019 № 488 внесено зміни до Форми податкової декларації з ПДВ, форми уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, а також Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ.
Внесені зміни деталізували порядок відображення у розділі І декларації "Податкові зобов’язання" обсягів операцій з вивезення товарів за межі митної території України. Разом з цим, з рядка 5 декларації, виділено окремий рядок 5.1 для зазначення обсягів операцій, які звільнені від оподаткування.
У новій редакції викладено додаток 6 декларації (далі - Д6). Так скасовано "Звіт про суми податкових пільг" та встановлено, що суб’єкти господарювання мають відображати інформацію про суми податкових пільг у податковій звітності.
Замість частини третьої таблиці 1, в якій відображалися операції, які звільнені від оподаткування, впроваджено таблицю 2 "Розрахунок сум податку на додану вартість, не сплаченого суб'єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг".
Таблиця 2 (Д6) заповнюється у разі здійснення у звітному (податковому) періоді операцій з постачання товарів/послуг, що звільнені від оподаткування ПДВ. Інформація зазначається у розрізі податкових пільг, які використовуються платником податку.
Нову редакцію отримала Таблиця "Розрахунок показників щодо належності підприємства (організації) до підприємства (організації) інвалідів".
У новій редакції викладено форму Розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ для осіб, не зареєстрованих платниками податку на вартість. Вона, зокрема, передбачає нарахування самостійно платником суми штрафу у зв'язку з виправленням помилок у разі, якщо внаслідок уточнення збільшується сума нарахованих податкових зобов'язань.
Так, особам, не зареєстрованим як платники податку, надана можливість відкоригувати задекларовані податкові зобов’язання з ПДВ, що нараховані отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України.
Нагадуємо, що вищезазначені нововведення набрали чинності з 01.01.2020 року, тож за січень звітуємо вже за оновленою формою.
Більш детальніше у листі ДПС України від 31.01.2020 № 1617/7/99-00-07-03-02-07.

Можливість працювати РРО в режимі «офлайн»

Законом України від 20.09.2019 р. №128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» для програмних РРО передбачено можливість роботи в режимі «офлайн».
Режим «офлайн» —застосовується на період втрати зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого органу, що може тривати не більше 36 год., із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери з діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу підчас реєстрації РРО в податкових органах.
Використовувати такі фіскальні номери суб'єкт господарювання зможе не більше 168 год. протягом календарного місяця.
Протягом години після встановлення зв'язку програмного РРО із сервером контролюючого органу здійснюється передання копій, створених програмним РРО розрахункових документів з присвоєними їм у режимі офлайн фіскальними номерами, до такого серверу. Такі розрахункові документи мають бути передані до моменту передачі електронного фіскального звіту, електронного фіскального звітного чека за день, коли було сформовано такі розрахункові документи.
Зазначені розрахункові документи мають зберігатися програмним РРО до моменту отримання від контролюючого органу підтвердження про доставку розрахункових документів.

Платники Новокаховського управління спрямували на соціальні потреби 78,9 млн. гривень єдиного внеску

Протягом січня 2020 року платники Новокаховського управління спрямували на соціальні потреби 78,9 млн. гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), що на 4,7 млн. грн. або на 6,3 відс. більше, ніж у січні 2019 року - зазначає начальник Новокаховського управління Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Галина Серебрянська.
Посадовець підкреслила, що фахівці Новокаховського управління систематично спілкуються з працедавцями, котрі допускають факти неповної оплати праці і в такий спосіб мінімізують сплату податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску та військового збору.
«Як відомо, отримання соціальних гарантій безпосередньо залежить від офіційного працевлаштування. Лише у разі легального робочого місця кожен найманий працівник може розраховувати на соціальні виплати у разі настання страхового випадку та майбутнє пенсійне забезпечення», - наголосила Галина Серебрянська.

Платниками Новокаховського управління до місцевих бюджетів сплачено 12,4 млн.гривень плати за землю

Новокаховське управління Головного управління ДПС в Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує, що за січень 2020 року до місцевих бюджетів від платників Новокаховського управління надійшло 12,4 млн.грн. плати за землю, що на 1 млн. грн. більше, ніж за січень 2019 року.
Значну частину надходжень по платі за землю перерахували юридичні особи, від них надійшло до місцевих бюджетів за січень 2020 рік 10,4 млн. гривень. Фізичні особи протягом січня 2020 року сплатили до місцевих скарбниць майже 2 млн. гривень.
Нагадаємо, відповідно до норм Податкового кодексу України, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Юридичні особи - платники плати за землю самостійно обчислюють суму податку щороку та подають податкову декларацію на поточний рік до органів податкової служби за місцезнаходженням земельних ділянок не пізніше 20 лютого поточного року. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій.
Нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться податковими органами, які вручають платникам до 1 липня 2020 року податкові повідомлення-рішення про сплату податку.

Надходження до бюджетів усіх рівнів за січень 2020 року, контроль за якими здійснює Новокаховське управління

Упродовж січня 2020 року від платників Новокаховського управління ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі до Державного бюджету України надійшло 80,4 млн.грн., до місцевих – 113,2 млн.гривень.
Надходження до державного бюджету в розрізі основних податків склали:
- 52,2 млн.грн. податку на додану вартість;
- 20,1 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб;
- 5,4 млн.грн. військового збору;
- 2,0 млн.грн. податку на прибуток.
Місцеві бюджети протягом січня 2020 року отримали 113,2 млн.гривень. Це на 4,1 млн.грн. більше показника відповідного періоду минулого року.
В розрізі основних податків це:
- 60,4 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб;
- 33,4 млн.грн. єдиного податку з юридичних та фізичних осіб –суб’єктів спрощеної системи оподаткування;
- 12,4 млн.грн. плати за землю з юридичних та фізичних осіб;
- 3,8 млн.грн. акцизного податку з реалізації;
- 1,9 млн.грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склала 78,9 млн. гривень. Це на 4,7 млн.грн. більше показника відповідного періоду минулого року.
Новокаховське управління наголошує на тому, що своєчасна та повна сплата податків і зборів до бюджетів усіх рівнів – це одна з передумов відновлення фінансової стабільності та добробуту нашої країни та кожного її громадянина.


Новокаховське управління ГУ ДПС
у Херсонській області, Автономній Республіці
Крим та м. Севастополі


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Побажання:
Свої побажання, пропозиції щодо поліпшення роботи сайту, а також повідомлення про помилки залишайте в "книзі скарг і пропозицій"

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Книга скарг та пропрзицій | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта:
programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилки) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами