Нова Каховка | 12 Серпня 2020
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської об'єднаної територіальної громади

2020-02-07 » Новини

» Карантин продовжили до 11 лютого

Карантин продовжили до 11 лютого

Таке рішення 07 лютого прийняла комісія з ТЕБ і НС, яку очолює заступник міського голови Нової Каховки Віктор Замковий. Як повідомила медичний директор КНП «Центр первинної МСД міста Нова Каховка» Зоріна Зінченко, своєчасно оголошений 03 лютого карантин призвів до позитивної динаміки: кількість хворих суттєво зменшилася. Протягом тижня з 03 лютого лікарі прийняли 1378 хворих дітей віком від 5 до 14 років. Щоправда, досі викликає тривогу кількість випадків пневмонії як ускладнення, яке виникло у дітей, хворих на ГРВІ.

На 07 лютого в навчальних закладах міста заняття не відвідують 978 студентів. Але з них через хворобу відсутні 324. Протягом «карантинного» тижня відмічено зниження кількості звернень до лікаря підлітків віком від 15 до 17 років. Більшість з них звернулися по допомогу за телефоном, переважна кількість захворювань – застуди у легкій формі.

Зоріна Зінченко відмітила, що введення карантину було своєчасним і позитивно вплинуло на ситуацію із захворюваністю на грип та ГРВІ. Тому вона звернулась до комісії з проханням продовжити карантин ще на тиждень, щоб більш суттєво закріпити позитивний результат і зменшити кількість хворих на пневмонію.

Цю пропозицію підтримав і головний лікар КНП «ЦМЛ міста Нова Каховка» Ігор Гайдаманчук. Він озвучив думку завідуючої дитячою поліклінікою Нелі Остапенко – вона наполягає, щоб карантин продовжили. Причина – велика кількість дітей, хворих на пневмонію. І хоча епідпоріг захворюваності на грип та ГРВІ не перейдено, рівень захворюваності залишається високим.

«Нині в дитячій лікарні – 38 дітей, з них із пневмонією – 26. До них додаються щодня по 3-4 дитини, яких госпіталізують із запаленням легенів. А це – ускладнення від своєчасно не долікованого ГРВІ. Кількість пневмоній поки не зменшується», – розповів Ігор Гайдаманчук. Він повідомив: у дітей в стаціонарі, скориставшись тестовими смужками, виявили кілька випадків грипу типу А.

Віктор Замковий озвучив членам комісії зміст протоколу №3 засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 04 лютого 2020 року. Регіональна комісія рекомендувала продовжити тривалість карантину до 11 лютого включно у шкільних та дошкільних закладах. Нова Каховка вводила карантин лише у школах.

Начальник міського відділу освіти Лілія Микитенко підтвердила: хоча освітяни не радіють введенню карантину, але здоров’я дітей – найважливіше. Школярів самих залишити вдома можна, зазначила вона. А що робити з дошкільнятами, якщо оголосити карантин в садочках? Тому в кожному дитсадку ,за сприяння завідуючих, медсестри провели бесіди з батьками і попередили: діти зі симптомами ГРВІ до садка не приймаються. Нині багато батьків не ведуть дітей в садочки через погані погодні умови. Тим більше, деякі садки внаслідок стихії були без світла.

«Ми не проти карантину. Якщо медики рекомендують це зробити – ми погодимось, ущільнимо заняття. Здоров’я дітей важливіше», – підтвердила керівник відділу освіти.

Начальник управління з питань НС і ЦЗН Олександр Бараніченко запропонував підтримати рекомендацію регіональної комісії і продовжити карантин до 11 лютого включно. І в цей день заслухати інформацію про розвиток ситуації і вирішити, що робити далі.

Карантин до 11 лютого – цього достатньо для поліпшення ситуації, зазначив, підсумовуючи виступи членів комісії, перший заступник міського голови Леонід Чурсинов. Кількість хворих зменшилась. Ще до введення карантину епідпоріг не було перейдено. Зараз є позитивна динаміка, а попереду ще 4 дні.

У підсумку прийняли рішення дослухатись до рекомендацій регіональної комісії і продовжити карантин по 11 лютого, а з 12 лютого у школах Новокаховської ОТГ розпочати навчання.Матеріали сайту КП "Новокаховська міська радіоорганізація"


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами