Нова Каховка | 13 Липня 2020
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської об'єднаної територіальної громади

2020-01-11 » Новини

» Про роботу інспекції у справах захисту прав споживачів за 2019 рік

Про роботу інспекції у справах захисту прав споживачів за 2019 рік

Розпочато новий рік. Для всіх нас новорічні свята є втіленням добра і радості. У ці дні кожен із нас підбиває підсумки року, що минає, та складає плани на майбутнє. З великими сподіваннями та надією в серці ми дивимося у завтрашній день.
Інспекція у справах захисту прав споживачів Новокаховської ОТГ у складі двох чоловік постійно проводить роботу щодо державного захисту прав споживачів, керуючись статтею 42 Конституції України, статтями 16, 20, 25 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Законом України “Про захист прав споживачів”, Указами Президента України, розпорядженнями обласної державної адміністрації, міського голови, рішеннями сесій міської ради.
На виконання Закону України «Про захист прав споживачів» основна увага приділяється зверненням споживачів на неякісний товар та послуги. Так за 2019 рік під час особистого прийому до інспекції звернулось 227 споживачів, понад 128 споживачів отримали консультацію за телефоном з різних питань:
- продаж товарів без відповідних супровідних документів та повної інформації скарга;
- порушення права споживача на гарантійне обслуговування;
- порушення права споживача на повернення або обмін товару;
- обрахунок або обважування покупців, нетактовна поведінка продавців;
- реалізація продукції термін придатності яких минув;
- неякісне надання послуг.
Взагалі задоволено 295 скарг, по яким споживачам поки що повернуто понад 360 тис. грн. за неякісно надану послугу, побутову техніку з недоліками виробничого характеру, взуття з дефектами різного характеру, предмети побуту та продукти харчування., робота по іншим скаргам продовжується щодня. Зареєстровані випадки замовлень послуг по рекламі у газетах, і як правило така домовленість взагалі не оформлюється документально. Продовжують надходити скарги на покупку товарів через Інтернет магазини, вирішення таких питань ускладнено, а звернення до інстанцій результатів майже не дають.
Вирішувати питання по задоволенню претензій споживачів доводиться шляхом листування та бесід з роз’ясненнями норм законодавства. Протягом 2019 року зусиллями інспекції у справах ЗПС виявлено такі порушення, як нетактовна поведінка продавців відповідно до споживача, не дотримання термінів гарантійного обслуговування, не належне виконання послуг, не належне оформлення куточків споживача тощо.
Протягом року по скаргам споживачів інспекцією проведено 65 обстежень суб'єктів господарської діяльності, які здійснюють продаж товарів та надання послуг на території ОТГ. По скаргам споживачів на недобросовісну роботу ФОП складено 12 протоколів, які передано на розгляд адміністративної комісії.
Продовжується робота по оновленню дислокації підприємств торгівлі, послуг, громадського харчування на всій території Новокаховської ОТГ.
Що кварталу проводиться моніторинг звернень споживачів. Основною причиною виникнення скарг є неуважність споживачів при передачі складно побутової техніки на гарантійній ремонт, не знання норм законодавства при оформленні договорів купівлі-продажу, не уважність при покупці продуктів харчування таке інше.
Зросла кількість надання консультацій через пресу. Так за 2019 рік через засобі масової інформації надано 58 матеріалів по різним питанням, що захищають права споживачів, на сторінках міських газет- 20, на сайті газети -21, сайті міста – 17.
Адреса інспекції не змінено: 74900, Україна, Херсонська обл., м. Нова Каховка, проспект Дніпровський, 23, каб. № 223(05549) 4-33-09
Прийом громадян: щоденно з 8:00 до 17:00


Інспекція у справах
захисту прав споживачів


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами