Нова Каховка | 29 Травня 2020
На русском языке

Нова Каховка

Сайт територіальної громади міста Нова Каховка

2019-11-29 » Новини

» У Новій Каховці розпочався процес впровадження Громадського бюджету

У Новій Каховці розпочався процес впровадження Громадського бюджету

Останніми роками в Україні формується сильне громадянське суспільство, зросла соціальна активність людей, збільшується кількість людей, які мають бажання долучатись до вирішення проблем суспільства. У жителів з’являються ідеї, як покращити благоустрій територій міста, провести соціальні, культурно-мистецькі, спортивні заходи тощо.
Соціальна активність суспільства вимагає створення дієвих інструментів співпраці та залучення громадськості до вирішення питань життєдіяльності міста.
Вдалим світовим досвідом щодо технології залучення громадян до процесу підготовки та прийняття рішень є громадський бюджет (бюджет участі).
Що таке бюджет участі?
Бюджет участі – це демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та/або голосування за них.
Будь-який житель міста зможе подати проект, пов’язаний з покращенням життя в місті, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують за рахунок місцевого бюджету.
Іншими словами, той хто має ідею подає проект, мешканці голосують за той проект, який їм найбільше до вподоби, а міська рада реалізує проекти, які набрали найбільшу кількість голосів за рахунок міського бюджету.
З метою впровадження такого демократичного інструменту залучення громадян до використання бюджетних коштів розпорядженням міського голови була створена робоча група, яка буде відповідати за організацію та впровадження бюджету участі, підготовку програми та положення про Громадський бюджет.
Під час першого засідання робочої групи директором КП «Агенція регіонального розвитку» Костенюком В.І. була проведена презентація на тему «Громадський бюджет, як модель демократичного процесу, яка надає можливість кожному жителю міста брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету».
На другому засіданні робочої групи були презентовані, розроблені КП «Агенцією регіонального розвитку» робочі варіанти міської цільової програми «Громадський бюджет (бюджет участі) у м. Нова Каховка» та Положення про громадський бюджет. Під час обговорення членами робочої групи та представниками громадськості були внесені зауваження та запропоновані правки.
Актуальність питання по впровадженню громадського бюджету у місті також була обговорена на засіданні громадської ради, представники якої висловили свої зауваження і пропозиції.
Наразі триває робота над внесенням необхідних змін до робочих варіантів документів, необхідних для впровадження громадського бюджету у місті. Відповідні документи будуть винесені на розгляд міської ради найближчим часом.


КП «Агенція регіонального розвитку»
Новокаховської міської ради


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Побажання:
Свої побажання, пропозиції щодо поліпшення роботи сайту, а також повідомлення про помилки залишайте в "книзі скарг і пропозицій"

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Книга скарг та пропрзицій | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта:
programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилки) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами