Новая Каховка | 16 Февраля 2020
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт территориальной громады города Новая Каховка

2019-09-18 » Новости

» Перший український банк, який розпочав реалізацію програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків "Енергодім"

Перший український банк, який розпочав реалізацію програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків "Енергодім"

Укргазбанк став першим українським банком, який розпочав реалізацію програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків "Енергодім".
Про це повідомили у банку, зазначивши, що деталі повномасштабного запуску програми в Україні обговорили на пресконференції у середу голова правління Укргазбанку Кирило Шевченко, міністр розвитку громад та територій Альона Бабак, керівник регіонального офісу IFC в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пеллмар, директор Фонду енергоефективності Юлія Головатюк-Унгуряну.
"Фонд, як інструмент фінансової підтримки енергоефективності для ОСББ, повинен стати національною історією успіху. Програма "Енергодім" - це механізм комплексної модернізації житлового фонду України. Реалізація програми дозволить українцям не лише економити на комунальних послугах та підвищити рівень енергоефективності житла, а й забезпечить дотримання міжнародних зобов’язань нашої держави у сфері енергоефективності, сприятиме зниженню рівня викиду парникових газів СО2 та впровадженню заходів з енергозбереження та ефективного використання енергетичних ресурсів", - зазначила директор Фонду енергоефективності.

Програма "Енергодім" передбачає фінансування обсягом 235 млн грн з державного бюджету України та фінансову підтримку з боку ЄС та уряду Німеччини на часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету "Легкий" та 50% для пакету "Комплексний".
"Раніше держава здійснювала підтримку житлового фонду через програму "теплих кредитів", яка вирішувала програму лише частково — замінити вікна чи утеплити фасад будівлі. ОСББ отримали від Фонду енергоефективності новий інструмент для комплексної енергомодернізації будинків — програму "Енергодім". Очікуємо, що до кінця 2025 року нею скористаються близько 16 тисяч ОСББ", - зазначила міністр розвитку громад та територій.
Таким чином, як підкреслюється в повідомленні, відтепер кожне із 30 тисяч ОСББ України, які бажають зробити свої будинки більш енергоефективними, можуть подавати заявки для участі в програмі через будь-яке відділення Укргазбанку, що став першим банком-партнером.

"Разом з Фондом енергоефективності та IFC ми допомагатимемо українцям робити їхнє житло теплішим, енергоефективнішим, а платіжки меншими. Перші 300 ОСББ отримають додаткову компенсацію ще у 20%, тож ми вже чекаємо на заявки. Програма "Енергодім" передбачає компенсацію до 70% від загальної суми витрат на заходи з енергоефективності, а ОСББ зекономлять до 70% енергії завдяки термомодернізації своїх будинків. Тепер усі охочі можуть звертатися до Укргазбанку за фінансуванням і отримувати відшкодування до 70% витрат на заходи з енергоефективності. У нас, як завжди, амбітні плани - ми хочемо, щоб якнайбільше українців мали кращі, комфортніші будинки, платили менше за своє житло і жили в чистішому довкіллі. Адже реалізація таких комплексних проектів в Україні суттєво зменшує шкідливі викиди, а для нас як ЕКОбанку це - життєво необхідний результат", - зазначив голова правління Укргазбанку.
За оцінками експертів, середній рівень економії споживання енергетичних ресурсів за сукупністю всіх проектів, що фінансуються в рамках Програми "Енергодім", становитиме щонайменше 20%.

Інформацію отримано: https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/2773390-v-ukrgazbanku-startuvala-programa-energodim-dla-osbb.html


Відділ комунального господарства


Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Предложения:
Ваши пожелания, предложения по улучшению работы сайта, а также сообщения об ошибках оставляйте в "книге жалоб и предложений"

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Книга жалоб и предложений | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта:
programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы