Нова Каховка | 05 Червня 2020
На русском языке

Нова Каховка

Сайт територіальної громади міста Нова Каховка

2019-09-13 » Новини

» «Я родився і жив для добра і любові»

«Я родився і жив для добра і любові»

Італійські кінематографісти називали його «Гомером світового кіно», його стрічка – у п’ятірці найкращих за версією ЮНЕСКО. Фелліні, відомий кінорежисер зі світовим ім’ям, вважав цю талановиту людину своїм вчителем. Високо цінував творчість українського режисера і Чарлі Чаплін. В одній зі своїх промов він сказав, що «Слов’янство поки що дало світові кінематографії одного творця – мислителя та поета, Олександра Довженка».
До 125 річчя з дня народження письменника, художника, кінорежисера, класика світового кінематографу Олександра Петровича Довженка бібліотеки ЦБС підготували низку заходів.
Центральна міська бібліотека для першокурсників НКПЕТЛ групи 114 провела літературний портрет «Я родився і жив для добра і любові».
Із розповіді бібліотекаря юнаки почули цікаві факти з життя ювіляра, що містяться у літературі, представленій на виставці-персоналії «Я син свого часу і весь належу сучасникам своїм». Цікавим для молоді був перегляд фільму «На Україну повернусь…Олександр Довженко в авторській програмі Оксани Марченко «Імена».
А ще майбутні газозварювальники дізналися про улюблені місця О.Довженка у Новій Каховці, познайомилися з виданнями краєзнавчого відділу бібліотеки, присвяченими будівництву Каховської ГЕС та перебуванню митця на спорудженні штучного Каховського моря, переглянули невеликий фрагмент з фільму «Поема про море», в якому режисер прагнув відтворити трагедію українського народу на фоні грандіозних розбудов держави.
До міської бібліотеки №2 на літературний портрет «Геній, що жив серед нас» завітали студенти НКПТЕЛ гр. №109.
На зустрічі з учнями 7 класу у ЗОШ№10 працівники міської бібліотеки №2 запропонували найцікавіші факти з насиченого подіями життя письменника і режисера, його цитати та відео-роботи.
Олександр Петрович був людиною креативною, мав вогонь творчості, тому вніс чимало пропозицій щодо історико-художнього оформлення Каховського водосховища та будівель нашого міста. Без нього не було б і наших «кам’яних вишиванок», про які знають в Україні і далеко за її межами.
Отже, своєю унікальністю і чарівністю Нова Каховка значною мірою завдячує цьому талановитому митцю.
«Якщо спитають, звідки ви - Я відповім з Нової Каховки. Я полюбив усе,що навколо мене… Майже щодня я почував у собі наплив такої радості, якої я ні разу ніде не відчував за довгі роки… Я все гадаю, чому мені тут так добре? Тому, що тут Батьківщина мого серця, вітчизна найдорожчих моїх почуттів. Тому що живу серед народу!»


Відділ культури і туризму
Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Побажання:
Свої побажання, пропозиції щодо поліпшення роботи сайту, а також повідомлення про помилки залишайте в "книзі скарг і пропозицій"

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Книга скарг та пропрзицій | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта:
programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилки) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами